تبلیغات
آنامیس نیوز - مطالب فروردین 1395

مجله خبری شهرستان میناب

میناب رتبه اول تولید انبه در استان

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-11:44 ب.ظ

تولید سالیانه ۲۲هزار و ۴۸۹تن انبه در هرمزگان/ میناب رتبه اول تولید انبه در استان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : سطح زیر کشت انبه در استان 2هزارو 808هکتار با تولید سالیانه 22هزارو 489تن می باشد. مسعود گرگیج مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز ، افزود: عمده کشت در شهرستانهای میناب ورودان است بطوری که شهرستان میناب در استان رتبه اول تولید انبه را دارد. وی تصریح کرد: لانگرا ، سندری ، خیار ، مشک ، آلفوسو و هلیلی از مهمترین ارقام انبه در هرمزگان می باشد. گرگیج اظهار کرد: به دلیل عدم صنایع بسته بندی مناسب فرآوری و بازاریابی در بازارهای جهانی ،صادرات این محصول بخوبی انجام نمی شود . وی تاکید کرد: در صورت ایجاد بستر مناسب برای صادرات انبه، ارزش افزوده واشتغال زایی مناسبی در بخش باغبانی فراهم می شود. این مقام مسئول یاد آور شد: تولید ترشی ، تهیه مربا ، کنسرو ، پودر انبه ،ژله و تازه خوری از مزایای محصول انبه می باشد . گرگیج خاطر نشان کرد: باید با برنامه ریزی مناسب در راستای بازاریابی و صادرات این محصول در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل بطور جدی شرایط صادرات این محصول فراهم شود و سازمان جهاد کشاورزی استان آماده همکاری برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می باشد. @anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیشرفت عملیات زیر سازی و مخلوط ریزی محله خضر نبی در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-11:34 ب.ظ

گزارش تصویری از پیشرفت عملیات زیرسازی و مخلوط ریزی محله خضر نبی

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیشرفت عملیات احداث فاز دوم پنج شنبه بازار میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-11:33 ب.ظ

گزارش تصویری از پیشرفت عملیات احداث فاز دوم پنجشنبه بازار میناب

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برداشت ۳۵ تن خیار سبز گلخانه ای در توکهور و هشتبندی

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-11:32 ب.ظ

برداشت 35 تن خیارسبز گلخانه ای در توکهور و هشتبندی میناب کشاورزان بخش توکهور و هشتبندی شهرستان میناب تاکنون 35 تن خیار گلخانه ای برداشت کرده اند . کشاورزان بخش توکهور و هشتبندی شهرستان میناب تاکنون 35 تن خیار گلخانه ای برداشت کرده اند . به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیر مرکز خدمات کشاورزی توکهور وهشتبندی گفت: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت 50 تن خیار گلخانه ای برداشت شود . رحمت الله عباسی افزود:کشت خیار گلخانه ای در این بخش برای 12 نفر شغل ایجاد کرده است که این شمار در اوج فصل برداشت به 28 نفر می رسد. برداشت خیارسبز گلخانه ای در 4 هزار متر مربع از زمین های کشاورزی بخش تو کهور و هشتبندی میناب از اول فروردین آغاز شده است و تا خرداد ادامه دارد . گلخانه بخش تو کهور وهشتبندی ، سه سالن با مساحت 12 هزار مترمربع دارد که دو سالن به گوجه فرنگی ویک سالن به خیار اختصاص دارد.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیش بینی برداشت بیش از ۷۲ تن کلزا از مزارع میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-11:48 ق.ظ

پیش بینی برداشت ۷۲،۵ تن کلزا از مزارع زیر کشت میناب

مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت: ۲۹ هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت کلزا قرار دارد که میزان تولید امسال با عملکرد تولید ۲،۵ تن در هر هکتار ۷۲،۵ تن پیش بینی شده است. محمد سالاری مدیر جهاد کشاورزی میناب در گفتگو با میناب جنوب،سطح زیر کشت کلزا را در سطح شهرستان ۲۹ هکتار برشمرد و گفت: با توجه به برگزاری دوره های آموزشی ترویجی عملیات به زراعی توزیع بذر نهادها کود و سموم تولید کلزا در مزارع میناب با عملکرد ۲،۵تن در هر هکتار تولید امسال ۷۲،۵ تن پیش بینی شده است. سالاری تشویق و ترغیب کشاورزان در امر کاشت کلزا به عنوان محصول تولید روغن مایع و رعایت الگوی کشت،توزیع بذر کلزای اصلاح شده مخصوص منطقه گرم و مرطوب و بکارگیری روشهای کشت مکانیزه، برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی و ترویجی در امر کاشت ،داشت و برداشت و مصرف بهینه نهادهای کشاورزی،نظارت مستمر کارشناسان از مزارع و توصیه های فنی به کشاورزان،اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به منظور کاهش مصرف آب را از روشها و فنون بکارگیری در راستای تولید محصول کلزا در این شهرستان عنوان کرد. سالاری اظهار داشت: کلزا محصولی است که برای تولید روغن مایع و با قیمت تضمینی خریداری می شود بطوری که شهرستان میناب رتیه سوم تولید کلزا را در سطح استان در کارنامه خود دارد. فصل کاشت کلزا از بیستم آبان ماه تا پایان آذرماه سال گذشته شروع و زمان برداشت کلزا از اواخر فروردین ماه شروع و تا پایان اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد. مدیر جهاد کشاورزی میناب بیان کرد: عمده کشت محصول کلزا در مناطق هشتبندی و راونگ می باشد. گفتنی است کنجاله باقیمانده ارقام خوراکی کلزا پس از استحصال روغن دارای کیفیتی مناسب جهت تغذیه دام می باشد.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پایش خانه های بهداشت میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 30 فروردین 1395-12:38 ب.ظ

پایش خانه های بهداشت میناب مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت زیر پوشش در منطقه توکهور-هشتبندی و چراغ آباد میناب پایش و ارزیابی شدند. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: معاون بهداشتی و ۳۰ نفر از کارشناسان ستاد شبکه بهداشت به منظور پیگیری پسخوراندها و مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی این مراکز بازدید کردند. حمیدرضا بهزادی عملکرد و شاخص های همه واحدهای بهداشتی از سوی کارشناسان ستاد شبکه بهداشت مورد بررسی قرارگرفت.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۱۸ خانه بهداشت در روستاهای میناب احداث می شود

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 30 فروردین 1395-11:42 ق.ظ

۱۸خانه بهداشت درمناطق روستایی میناب احداث می شود رییس ادراه شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب از احداث ۱۸ خانه بهداشت درمناطق روستایی با هدف رفع مشکلات بهداشتی و درمانی روستاییان در این شهرستان خبرداد. دکتر حمید رضابهزادی رییس اداره شبکه بهداشت و درمان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: تعداد ۱۸ خانه بهداشت در سطح شهرستان احداث می شود و یازده مورد دیگر تعمیر و بازسازی می شود. وی اظهار داشت: هر کدام از این خانه های بهداشت حدود ۷۰ متر زیربنا دارند که می توانند بخش عمده از مشکلات درمانی ساکنان این روستاها را برطرف کنند . دکتر بهزادی گفت: با هدف رفع مشکلات بهداشتی و درمانی روستاییان ، هجده خانه بهداشت در مناطق روستایی شهرستان میناب در طول سال ۹۵ احداث می شود. رییس اداره شبکه بهداشت و درمان میناب میزان اعتبار برای ساخت و تعمیر این خانه های بهداشتی ۴ میلیارد ریال عنوان کرد. بهزادی در پایان گفت: روستاهایی که خانه های بهداشت در آنجا وجود ندارد در اولویت ساخت قرار دارد.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سوند بافی با برگ های خشک نخل های ایستاده

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 30 فروردین 1395-01:34 ق.ظ

سِوِند بافی با برگ های خشک نخل های ایستاده در میناب

نخل هایی که در نبود آب نه تنها برگ های خشک آنها برای مصارفی همچون سوند بافی بکار می رود بلکه از تنه نخل ها نیز برای تهیه تافال و ساختن سایبان کاربرد دارد. به گزارش میناب جنوب، برخی از باغداران شهرستان میناب در ابتدای گرده افشانی بر روی درختان برای بریدن و تمیز کردن نخل ها اقدام و برخی دیگر با نزدیک شدن به فصل تابستان و سبز شدن ثمر نخل ها به بریدن برگ های خشک نخل ها برای آماده شدن به برداشت رطب اقدام می کنند. برگ های خشک نخل ها بعد از تمیز کردن (بریدن خار و کنده ابتدای برگ های خشک شده) در آب خیسانده و بعد از گذشت ۱الی ۲روز از آب گرفته و برای بافتن سوند آماده می کنند. از آنجایی که برای بافتن سوند ۳نفر افراد باتجربه برای این کارنیاز هست اما برخی باغداران به تنهایی با مدت زمان بیشتر برای بافتن سوند و به فروش رساندن زود هنگام تلاش می کنند. سوند ها تنها صنایع دستی مردمان جنوب اند که اغلب در ابعاد ۳متر در طول و دو متر در عرض بافته می شوند اما بستگی به . نوع نخل و مقدار حجم برگ ها هم دارد و ممکن است در ابعاد کوچک تری نیز بافته شود. میدون و هشت میدون سوند های با ابعاد بزرگ هستند و سَرَبُش و پاتَک به لحاظ کوچک بودن این اصلاح بر آنها گذاشته شده است و سوند ها را با این نام ها می شناسند. احمد ذاکری زاده یکی از باغداران روستای بلبلی میناب است که خشکسالی و کمبود آب را مانع اصلی برای خشک شدن نخل های خود می داند و روزانه با برگ های خشک شده نخل های خود اقدام به تهیه سوند می کند و برای امرار معاش خود به فروش می رساند. خلیل اسلامی نیز یکی دیگر از افرادی است که سالهاست با خریدن نخل های خرما از بریدن تا خیساندن برگ های خشک شده تا بافتن به تنهایی انجام می دهد و روزانه ۴عدد سوند در ابعاد مختلف تهیه می کند و از این راه امرار معاش می گذراند. از سِوِند برای ساختن سایبان،هَوارگ و دیگر مصارف تزئیناتی برای پارکها بکار برده می شود و این صنایع دستی کهن مردمان میناب نه تنها به سایر استان های کشور صادر می شود بلکه به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز صادر می شود.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیکار پینگ پنگ بازان مینابی در لیگ برتر هرمزگان

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 29 فروردین 1395-10:46 ب.ظ

پیکار پینگ پنگ بازان مینابی در مسابقات لیگ برتر هرمزگان مسابقات لیگ برتر تنیس روی میز در رده سنی نوجوانان با حضور ۹ تیم شرکت کننده از استان هرمزگان در خانه پینگ پنگ بندرعباس در حال پیگیری است. به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی میناب جنوب، مسابقات پینگ پنگ استان با حضور ۹ تیم از استان هرمزگان از شهرستان های بندر عباس،میناب،خمیر، قشم در خانه پینگ پنگ بندرعباس با همکاری هیئت پینگ پنگ استان در حال برگزاری است . مجید نژاد ذاکری دبیر هیئت پینگ پنگ شهرستان میناب در این باره گفت: تیم اعزامی میناب متشکل از ۹ بازیکن در رده سنی نوجوانان بنام های مجید نژاد ذاکری،مرتضی زمانی،حامد دهبانفر،محسن نصبی،ستار نژاد ذاکری،امیر صالح زمانی،علی یزدان پرست وسیدجمال صدر در این مسابقات حضور دارند. وی افزود:نسل جوانی از پینگ پنگ بازان مینابی در شهرستان میناب در حال شکوفا شدن می باشند که حضور مستمر هیئت پینگ پنگ شهرستان میناب در مسابقات مختلف استانی مایه دلگرمی این رشته ورزشی می باشد. مسابقات لیگ برتر تنیس روی میز در رده سنی نوجوانان با حضور ۹ تیم شرکت کننده از استان هرمزگان در خانه پینگ پنگ بندرعباس در حال پیگیری است. @anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز برداشت گندم در توکهور و هشتبندی

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 29 فروردین 1395-10:38 ب.ظ

آغاز برداشت گندم در توکهور و هشتبندی

برداشت گندم از ۶۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی بخش توکهور و شهر هشتبندی آغازشد. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس، مدیر مرکز خدمات کشاورزی هشتبندی پیش بینی کرد هزار و ۸۰۰ تن گندم از این مزارع برداشت شود. رحمت الله عباسی چمران و دروم را از ارقام کشت شده گندم در این منطقه برشمرد. وی افزود: این محصول با قیمت تضمینی هزار و ۲۸۰ تومان از کشاورزان خریداری می شود.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

طرح استعداد سنجی مدد جویان کمیته امداد میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 29 فروردین 1395-10:34 ب.ظ

طرح استعداد سنجی مددجویان كمیته امداد میناب آغاز شد

بندرعباس- ایرنا - مدیركمیته امداد امام (ره) میناب از آغاز اجرای مرحله نخست طرح استعداد سنجی مددجویان زیرپوشش در راستای ارزیابی میزان توانمندی آنان خبرداد. به گزارش روز یكشنبه ایرنا ، محمود جاودان گفت: كمیته امداد می تواند در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی وایجاد تولید واشتغال نقش به سزایی در توانمند سازی مددجویان زیرپوشش ایفا كند . وی افزود :بر اساس این طرح، مهارت ها و علاقه مندی های حرفه ای، آموزشی و شغلی تمام خانواده های تحت حمایت شناسائی و سنجش می شود تا آنان برای ایجاد فرصت شغلی مورد ارزیابی قرار گیرند. جاودان اظهار داشت : در اجرای این طرح بعد از شناسائی مددجویان، اطلاعات تمام خانواده های تحت حمایت، جمع آوری و مشاوره شغلی و مهارتی برای افراد واجد شرایط ارائه می شود ؛ ضمن اینكه میزان آموزش مورد نیاز، نوع و رشته شغلی كه قرار است در آن فعالیت داشته باشند نیز تعیین می شود. مدیر كمیته امداد امام (ره ) میناب با اشاره به اینكه مددجویان واجد شرایط با همكاری مراكز فنی و حرفه ای كسب مهارت می كنند، افزود: متقاضیان اشتغال به كار می توانند یا از طریق مراكز كاریابی مشغول به كار شوند و درآمد كسب كنند و یا اینكه با ادامه تحصیل، خودكفا شوند و شغل ایجاد كنند. وی همچنین خاطر نشان كرد :این نهاد در زمینه ایجاد اشتغال پایدار، چهار مرحله را طی می كند كه شامل مرحله نخست آن، استعدادیابی ، آموزش ، كمك مالی و نظارت بر طرحهای اشتغالزایی مدجویان است. شهرستان میناب با جمعیت 300هزار نفری در 90 كیلومتری شرق بندر عباس قرار دارد. @anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 29 فروردین 1395-07:02 ب.ظ

سی و نهمین دوره مسابقه قرآن كریم در میناب برگزار می شود بندر عباس- ایرنا - رئیس اوقاف و امور خیریه میناب ، از برگزاری سی و نهمین دوره مسابقه سراسری قرآن كریم خرداد ماه جاری در این شهرستان خبرداد. حجت الله قاسمی روز یكشنبه به ایرنا افزود:این مسابقه در رشته های حفظ ، ابتهال ، هم سرایی وهم خوانی ،قرائت، ترتیل، اذان، ابتهال ، دعا خوانی و معارف برگزار می شود. وی ، هدف ازبرگزاری این مسابقه را گسترش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و به ‌‎كارگیری آموزه‌های دینی در زندگی فردی و اجتماعی و پر جاذبه ترین اقدام فر هنگی برای انس جوانان به تعالیم اسلامی عنوان كرد . وی یاد آور شد: برای پیشرفت علمی، نوآوری و سبك زندگی اسلامی باید به سراغ آیات وحی رفت و قرآن بهترین و كامل‌ترین تعالیم برای رسیدن به كمال انسانی در بر دارد و بهترین راه مبارزه با جنگ نرم، ترویج آموزه‌های قرآنی است. وی تصریح كرد :آشنایی و انس با مفاهیم نورانی قرآن كریم را از مهم‌ترین ضرورت‌های فرهنگی و از و ظایف آحاد جامعه اسلامی است.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اردوی تفریحی اعضای کانون میثاق روستای دهو

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 29 فروردین 1395-11:49 ق.ظ

اردوی تفریحی اعضای کانون فرهنگی میثاق روستای دهو به سیریک دهیار روستای دهوی میناب گفت: تعداد ۸۰ نفر از خواهران و برادران عضو کانون فرهنگی میثاق مسجد صاحب الزمان (عج) روستای دهو در قالب ۲ اتوبوس به اردوی تفریحی شهرستان سیریک اعزام شدند. به گزارش میناب جنوب ، محمد اسلامی دهیار روستای دهو شهرستان میناب این اردوی تفریحی را با اهداف ایجاد شور و نشاط و شادابی در بین اعضای کانون برشمرد و گفت: برنامه های فرهنگی در طول این اردوی یک روزه با همکاری فعالین فرهنگی اعضای کانون برگزار شد. وی خاطر نشان کرد: این اردوی تفریحی که به مقصد پارک و سواحل شهرستان سیریک انجام شد همراهی روحانی و شورای فرهنگی و همکاری هیات امنا ء.کانون فرهنگی ، شورا ودهیاری پایگاه مقاومت بسیج نیز خالی از دید نبود. اسلامی بیان کرد: کانون فرهنگی میثاق مسجد صاحب الزمان (عج) روستای دهو با بیش از ۲۰۰ عضو فعال است. روستای دهو با جمعیتی بالغ بر ۴۰۰۰ نفر در ۱۷کیلومتر از مرکز شهرشتان میناب قرار دارد.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجلیل از برترین های مسابقات علمی امیدان بسیج دانش آموزی در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:چهارشنبه 25 فروردین 1395-05:22 ب.ظ

تجلیل از برترین های مسابقات علمی امیدان بسیج دانش آموزی در میناب

به همت حوزه شهید صدوقی میناب از نفرات برتر مسابقه علمی واحد بسیج دانش آموزی ۱۲ بهمن حکمی وزکریای رازی روستای بازیاری تجلیل شد. به گزارش خبرنگار میناب جنوب ،موسی ذاکری فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهید صدوقی میناب گفت :عرصه رقابت علمی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس دانش آموزان ابتدایی برای کسب کرسی های علمی برتر در سطح کشور و جهان می گردد. وی در ادامه افزود : مسابقات علمی بسیج دانش آموزی در سال تحصیلی جاری در مقطع ابتدایی ، پایه های چهارم پنجم و ششم برگزار گردید ، که پس از دریافت نتایج ، از نفرات برتر دبستان ۱۲ بهمن حکمی و دبستان زکریای رازی بازیاری تقدیر بعمل آمد. @anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار می شود

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:چهارشنبه 25 فروردین 1395-01:51 ب.ظ

پروژه های نیمه تمام میناب به بخش خصوصی واگذار می شود

میناب - فرماندار شهرستان میناب با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانیم، گفت: پروژه های نیمه تمام در شهرستان میناب را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا پاکدامن صبح چهرشنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان در سال ۹۵ با بیان اینکه امسال سال اقدام و عمل برای مسئولان و مدیران شهرستان است، گفت: مدیرانی که در سال گذشته پروژه های نیمه تمام در دستور کار دارند آنها را به پایان برسانند. فرماندار ویژه شهرستان میناب با اشاره به توانایی های بالای مدیران شهرستان در انجام خدمات ارائه شده گفت: با اینکه بیشتر پروژه ها در شهرستان میناب به بهره برداری رسیده اند اما نیاز است در سال جدید توان انجام کار خود را بیش از پیش بالا ببرند. پاکدامن بیان داشت : از آنجایی که رهبر انقلاب اسلامی ایران امسال را به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کرده است مدیران همه توان خود را برای خدمت ورفع مشکلات مردم بگذارند. معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب عنوان داشت: پروژه های نیمه تمامی که در شهرستان میناب بیش از ۵۰% پیشرفت دارند برای تکمیل آن آمادگی واگذاری به بخش خصوصی را داریم. پاکدامن گفت : در این شهرستان فضا برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم است و آنها می توانند با سرمایه گذاری در توسعه شهرستان سهیم باشند.

@anamisnews

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  


Admin Logo
themebox Logo