تبلیغات
آنامیس نیوز - مطالب دی 1395

مجله خبری شهرستان میناب

طرح آموزش و ایمنی راکبین موتور سوار در دهو میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:چهارشنبه 22 دی 1395-06:07 ب.ظ

با هدف کنترل حوادث؛

طرح آموزش و ایمنی راکبین موتور سوار در میناب اجرا شد

طی برگزاری طرح آموزش و ایمنی راکبین موتور سوار در روستای دهوی میناب به ۱۰نفر از راکبین از سوی پلیس کلاه ایمنی اهدا شد.

محمد اسلامی دهیار روستای دهوی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: طبق هماهنگیهای انجام شده با پلیس راه و اداره راه داری وحمل ونقل طرح آموزش وایمنی موتور سیکلت سواران با حضور کارشناسان راهنمایی ورانندگی از استان هرمزگان در روستای دهو برگزار شد.

دهیار روستای دهو افزود: در این طرح سیستم روشنایی ۱۵موتور سیکلت تعمیر و تعداد ۱۰ کلاه ایمنی نیز به راکبین موتور سوار اهداء شد. وی هدف از برگزاری طرح آموزش موتور سیکلت سواران را جلو گیری از بروز سوانح و تصادفات حین رانندگی و به حداقل رسیدن صدمات، رعایت کلیه نکات ایمنی و آگاهی از سالم بودن کلیه اجزای موتور قبل از اقدام به رانندگی و الزامی بودن پوشیدن کلاه ایمنی برای موتور سوار و سرنشین در حین رانندگی عنوان کرد.

اسلامی ضمن تقدیر از پلیس راهنمایی و اداره راهداری استان هرمزگان بیان داشت: در این طرح آموزشی ۱۰۰ موتور سوار آموزش های لازم در قبل حین و بعد از رانندگی از سوی کارشناسان مربوطه فرا گرفتند.

دهیار دهو خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرای آموزش های هر چه بهتر از بروز حوادث در حین رانندگی موتور سیکلت سواران را کاهش دهیم. روستای دهو با جمعیت بیش از ۴هزار نفر در ۱۷کیلومتری شهرستان میناب قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاخیر در پرداخت معوقات پرستاران مینابی

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 20 دی 1395-06:17 ب.ظ

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری میناب؛

10ماه تأخیر در پرداخت معوقات پرستاران مینابی

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری میناب با اشاره به این‌که معوقات پرستاران مینابی از فروردین ۹۵(به‌مدت ۱۰ ماه) پرداخت نشده است، گفت: این معوقات شامل کارانه و اضلفه کار پرستاران می‌شود.

مرتضی حکمتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری علت این تأخیرها را ناشی از افزایش تعرفه‌های پزشکان در پی اجرای طرح تحول سلامت برشمرد و افزود: با اجرای طرح تحول سلامت اگرچه میزان پرداختی از جیب مردم در بخش بستری و نه پاراکلینیک به ۶ درصد در مناطق شهری و ۳ درصد در مناطق روستایی کاهش یافته اما عملاً سازمان‌های بیمه‌گر را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان این‌که افزایش تعرفه‌های پزشکی در بخش سرپایی و پاراکلینیک سبب گلایه‌مندی مراجعه‌کنندگان شده است، افزود: این در حالی است که با افزایش میزان مراجعات مردم به مراکز درمان بستری هم بار کار پرسنل درمانی از جمله پرستاران افزایش یافته است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری میناب با بیان این‌که حقوق پرسنل از بودجه جاری و کارانه و اضافه کار پرسنل از درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود، ادامه داد: اما هم‌اکنون میزان درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها با کاهش فرانشیز سهم مردم بسیار ناچیز است که بر این اساس نمی‌توانند معوقات پرستاران را پرداخت کنند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیاز میناب در راه بازار

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 20 دی 1395-06:05 ب.ظ

پیاز میناب در راه بازار

برداشت پیاز از زمین های کشاورزی توکهور و هشتبندی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس، رحمت الله عباسی مدیر خدمات کشاورزی توکهور وهشتبندی شهرستان میناب گفت: برداشت پیاز خارج از فصل از سطح دو هزار و چهارصدهکتار از زمینهای کشاورزی این منطقه تاپایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد.

وی گفت: کشت پیازامسال نسبت به پارسال بیست درصد افزایش داشته است و پیاز تولید شده علاوه برتامین بازار مصرف استان به استانهای فارس، اصفهان، تهران وآذربایجان شرقی فرستاده می شود. مدیر خدمات کشاورزی بخش توکهور وهشتبندی شهرستان میناب گفت: عمده مناطق مهم کشت پیاز در این منطقه دهستان چراغ آباد و روستاهای توکهور، هشتبندی وچاه غربال است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تعداد شوراهای شهری و روستایی هرمزگان مشخص شد

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 20 دی 1395-05:56 ب.ظ

تعداد شوراهای شهری و روستایی هرمزگان در هر شهرستان مشخص شد.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان، تعداد شوراهای شهری و روستایی استان را در هر کدام از شهرستان‌ها اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، بهروز اکرمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در قالب ستاد انتخابات استان هرمزگان، انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه در حوزه انتخابات شوراهای شهر و روستا برای انتخاب ۱۳۷۴ شورای شهر و روستا در سراسر استان هرمزگان برگزار می‌شود که بر اساس آن یک شورای شهر ۹ نفره در بندرعباس، یک شورای شهر ۷ نفره در میناب و ۳۶ شورای شهر ۵ نفره، ۱۲۱ شورای روستای ۵ نفره و ۱۲۱۷ شورای ۳ نفره در استان تشکیل خواهد شد.

اکرمی در پایان به تعداد شوراهای شهرستان میناب نیز اشاره و تصریح کرد: در شهرستان میناب ۳ شورای شهر ۵ نفره، یک شورای شهر ۷ نفره در شهر میناب، ۱۹۹ شورای روستای ۳ نفره و ۲۶ شورای روستای ۵ نفره خواهیم داشت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ذوالقدر تسلیت گفت

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 19 دی 1395-10:49 ب.ظ

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از درگذشت ناگهانی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فقدان این عالم بزرگوار که سرتاسر عمر پربرکتشان را صرف خدمت به مردم و انقلاب کرد را خدمت مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفت.

سید مصطفی ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، خاطرنشان کرد: حرکت انقلابی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در زمان مبارزات مردم با رژیم شاهنشاهی به‌عنوان یکی از یاران نزدیک امام راحل کمک زیادی به پیروزی انقلاب اسلامی کرد و ایشان بعد از پیروزی انقلاب نیز چه در دوره جنگ، چه در مجلس شورای اسلامی و چه در دوران ریاست جمهوری و بعدازآن خدمات بسیار زیادی برای مردم و جمهوری اسلامی داشته و همواره تا آخرین لحظات زندگی خود بر آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل پافشاری داشتند. وی با اشاره به اینکه از دهه ۶۰ به دلیل حضور در مجلس شورای اسلامی با این شخصیت بزرگوار ارتباط داشته و همواره بزرگ‌ترین دغدغه ایشان خدمت به مردم بوده است، تأکید کرد: خدمات حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و محبوبیت این بزرگوار چیزی نیست که از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود. عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: خبر درگذشت ناگهانی ایشان برای بنده و کل جامعه ایران مانند یک شوک بود و فقدان این بزرگوار برای تمام دلسوزان نظام و انقلاب بسیار سنگین است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 19 دی 1395-10:48 ب.ظ

آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت

خبرگزاری ایلنا: آیت‌الله هاشمی که از ساعاتی پیش به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش بستری شده بود دقایقی قبل با وجود تلاش پزشکان دار فانی را وداع گفت. آیت الله هاشمی در سن ۸۲ سالگی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران بود و در پست‌های کلیدی همچون ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و ریاست مجلس خبرگان رهبری حضور داشت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیندگان دهو قهرمان مسابقات فوتبال جام شهدای غواص شد

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:شنبه 18 دی 1395-02:16 ب.ظ

آیندگان دهو قهرمان مسابقات فوتبال جام شهدای غواص شد

از سری مسابقات فوتبال جام شهدای غواص به میزبانی بندر تیاب با قهرمانی آیندگان دهو به پایان رسید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میناب جنوب مسابقات جام قهرمانی فوتبال بندریادواره شهدای غواص در بندر تیاب با شکست تیم میزبان و قهرمانی تیم آیندگان دهو به پایان رسید. دو تیم بندرتیاب و آیندگان دهو در مصاف پایانی این مسابقات در حالی به مصاف هم رفتند که تیم آیندگان با کسب یک تساوی در برابر مازغ و‌ دو‌ پیروزی برابر تیمهای ملوان بندرتیاب و پیوند بلبلی مغلوب خود کند. تیم آیندگان در بازی پایانی مقابل ملوان بندر تیاب در حالی به مقام قهرمانی رسید که در ادامه بازی نتیجه را دو بر صفر به حریف خود واگذار کرده بود ولی به دلیل استفاده میزبان از بازیکنان خارج از لیست سه بر صفر به سود تیم آیندگان دهو اعلام شد . تیم ایندگان دهو با لیست بازیکنان جوان مثل حسین رنجبری ، محمد رنجبری ،مهدی غفوری ، محمد زاهدی حسین ، بهمن صمیمی ، محمد زاهدی غلام موسی زاهدی ، مصطفی ذاکری ،سعید زاهدی ، امین نکویی ، جلیل زاهدی ، امیر زاهدی ، محمد اسحق زاهدی در این تورمنت شرکت کرده بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاشت نهال حرا در کرانه های ساحلی میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-01:20 ب.ظ

کاشت نهال حرا برای نخستین بار در کرانه های ساحلی میناب

با هدف حفاظت از منابع طبیعی یک هزار و ۵۰۰ اصله نهال حرا در خور ها و کرانه های ساحلی میناب کاشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ با هدف حفاظت از منابع طبیعی یک هزار و ۵۰۰ اصله نهال حرا در خور ها و کرانه های ساحلی میناب در راستای تدوین مدیریت جامع زیست بومی تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب توسط شهروندان مینابی کاشته شد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شکست آدمیس میناب مقابل نفت امیدیه

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 13 دی 1395-10:13 ق.ظ

لیگ دسته اول بسکتبال کشور

شکست آدمیس میناب مقابل نفت امیدیه

تیم بسکتبال آدمیس میناب مقابل نفت امیدیه شکست خورد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، در چارچوب هفته دهم رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه های کشور عصر دیروز تیم آدمیس میناب مقابل میزبانش تیم نفت امیدیه با نتیجه 77 بر 61 شکست خورد.

نماینده میناب با این شکست در جدول رده بندی گروه جنوب 13 امتیازی شد. تیم آدمیس پیش از این 3 برد و 6 باخت در کارنامه داشت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وقتی فقر نفس می گیرد

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 13 دی 1395-09:38 ق.ظ

وقتی فقر نفس می‌گیرد پسربچه مینابی در اثر فقر غذایی با مشکل شدید تنفسی دست‌و پنجه نرم می‌کند. اهل یکی از روستاهای میناب استان هرمزگان است و با لهجه غلیظ جنوبی، بریده‌بریده برایم توضیح می‌دهد که چه بلایی سر بچه 22 ماهه‌اش آمده است. «پارسال تقریبا همین موقع‌ها بود که محمدحسام مریض شد. یه سرماخوردگی بود. همون اطراف روستای خودمون توی «توکهور» بردیمش پیش یه پزشک عمومی، تشخیص نداد چشه. آوردیمش میناب بیمارستان ابوالفضل. کلی خرج و مخارج رفت‌وآمدمون شد. خب، میدونی ما هم چیزی نداریم. پدرش کارگره. آخرشم بعد کلی دوندگی، یکی از روستاییا با ماشین شخصی خودش؛ ما رو برداشت برد بیمارستان نمازی شیراز. اونجا بردنش ‌آی‌سی‌یو، بعد از پنج روز که اومد بیرون، دیگه از 11 ماه پیش تا امروز، دستگاه اکسیژن ازش جدا نشده. دکترا گفتن به‌خاطر سوءتغذیه شدید، الان حالش اینجوری شده.»

متن کامل این خبر را در لینک زیر بخوانید: http://l1l.ir/uv-


.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

داشته های مردم در عمق فروچاله ها گم شد

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 12 دی 1395-05:37 ب.ظ

وقتی آه مردم دامن گیر شود؛

کلید تدبیر همراه با داشته های مردم میناب در عمق فروچاله ها گم شد

گسترش حوزه استحفاظی فروچاله های دشت میناب به اندازی است که باعث تلفات احشام و حیوانات اهلی در عمق این فروچاله ها می شود.

به گزارش میناب جنوب همان‌طور که در شهرهای دیگر کشور استفاده بی‌رویه آب و منابع زیرزمینی باعث به وجود آمدن پدیده مخرب زیست محیطی شده است، شهرستان میناب هم از این قاعده مستثنی نیست و پدیده فروچاله ها با عمق و فضایی به اندازه دشت میناب در برگرفته است.

پیشروی فرو چاله‌ها وایجاد شکاف و حفره در مرکز شهر میناب و نزدیکی خانه‌های مردم یک معضل بزرگی است که تا کنون مسئولین تراز اول کشوری در حوزه زیست محیطی را به این منطقه کشانده است. وضعیت بد بی‌آبی در شهرستان و دشت‌های میناب، استفاده از ذخایر آب زیرزمینی، حفر بیش‌ازحد چاه در دشت و بستر رودخانه میناب منجر به خالی شدن سفره‌های زیرزمینی در میناب باعث به وجود آمدن فرو چاله‌ها در این شهرستان شده است.

دشتی که تنها ظرفیت حفر ۱۰ حلقه چاه را داشته طی سال های گذشته با حفر ۲۲۴ چاه عمیق بجز چاه هایی که بدور از چشم های واقع بین مسئولان حفر شده عملا نابود شده است. روستاهای گورزانگ، محمودی، باغگُلان، تم بلوچان، نصیرایی، تالار، تمبانو، چلوگاومیشی، تم بساط، تم گوهر، کناران، میر آباد، کلو، کلیبی، سرباران و کلنتان، پازیارت از جمله روستایی هستند که فروچاله‌ها مشکلاتی را برای مردم این مناطق ایجاد کرده‌اند .

پیشرفت پدیده مخرب زیست محیطی طی چند ماه اخیر به گونه‌ای بوده که جابه‌جایی مردم، خسارت به منازل و سازه‌های مردمی، افتادن کودکان و احشام اهلی منطقه در این فروچاله‌ها مردم منطقه را با نگرانی‌های زیادی مواجه کرده است. نابودی هزاران نخل های خرما، تغییر کاربری زمین های کشاورزی با وجود نبود آب و ترک برداشتن زمین، سلب امنیت مردم در روستاها و تلف شدن حیوانات اهلی در عمق فروچاله های دشت میناب از جمله خساراتی است که مردم از مدیرت های نادرست و عدم بهره برداری از آب های زیر زمینی به همراه داشته است. حجم برداشت آب از سفره‌های زیر زمینی دشت میناب ۹۶ میلیون مترمکعب است .

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تفاهم نامه ساخت درمانگاه خیرین سلامت در هشتبندی به امضا رسید

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 12 دی 1395-05:12 ب.ظ

معاون فرمانداری ویژه شهرستان میناب از ساخت درمانگاه خیرین سلامت در هشتبندی میناب خبرداد.

به گزارش میناب جنوب، رضا شهیدیان معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ویژه میناب مسئله سلامت را بعنوان یک ضرورت و اولویت اول جامعه و نیاز شهروندان معرفی نمود و گفت: هرکس در زمینه خیر قدم بردارد، هم در دنیا و هم در آخرت از خدای متعال برای خودش حسن عاقبت دریافت می کند. معاون فرمانداری ویژه شهرستان میناب توسعه سلامت عمومی و دسترسی همگان بویژه قشر محروم و نیازمند جامعه به امکانات تشخیصی و درمانی مناسب را از اهداف این طرح دانست و افزود: لازم است تا دست به دست هم دهیم و مجموعه عرصه سلامت شهرمان را به سرمنزل مقصود که همانا توسعه سلامت عمومی و دسترسی همگان بویژه قشر محروم و نیازمند جامعه به امکانات تشخیصی و درمانی مناسب است برسانیم. وی بیان داشت: ساخت این درمانگاه نیازمند حمایت است وبا ساخت آن و کاهش مراجعه بیماران به تنها بیمارستان این شهرستان، دلیل مضاعفی برای لزوم توسعه آن و بویژه با کمکهای خیرین می باشد. شهیدیان گفت: با ساخت این درمانگاه در آینده با استقرار پزشک کار ویزیت مردم در این منطقه را انجام خواهد داد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سد استقلال میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:جمعه 10 دی 1395-05:34 ب.ظ

یادداشت؛

جدار دنده های سد استقلال از خشکیش می ترکد

این روزها سداستقلال میناب در نبود بارش رحمت الهی خشکیده شده و چشم انتظار رحمت الهی است.

به گزارش میناب جنوب، شهرستان میناب از معدود شهرهایی است که در فصول مختلفی از سال باکمبود بارش باران مواجه است،و به یک شهرستان گرم و خشک شهرست یافته است.

این شهرستان در روزگاران گذشته منبع تامین اب اشامیدنی مرکز استان هرمزگان و بخش های مختلفی از استان هرمزگان بوده و هم اکنون نیز با داشتن کارنامه درخشانی در حوزه انتقال آب بین حوزه ای با خود یدک می کشد.

انتقال آب با حجم بالا و استفاده بی رویه آب اشامیدنی در مصارف صنایع تبدیلی و ساخت بازار و ساختمان های چند طبقه ای در بندرعباس باعث شده تا سد استقلال بعنوان یک منبع تامین آب در شهرستان میناب خشکیده شود و تنها اسکلتی از این بنای تاریخی بر میناب بجای گذاشته شود. عدم بهره برداری از آب اشامیدنی در این شهرستان تاجایی پیش رفت تا بحرانی بنام فروچاله ها در ۳۰ روستای این شهرستان پدید آید و بعنوان یک مخل زندگی امنیت مردم روستاها را به مخاطره بایندازد.

از آنجایی که با ورود خانم ابتکار رئیس حفاظت محیط زیست به شهرستان میناب مردم این شهرستان خواستار راه اندازی آب شیرینکن در مرکز استان شدند ولی از آنجایی که احداث آب شرینکن ملاحضات زیست محیطی سنگینی به همراه داشت تا کنون این امردر استان محقق نشده است.

خشکسالی در شهرستان میناب بعلت عدم ریزش رحمت الهی بر خلاف شهر و استان های دیگر کشور تا جایی است که فضل زمستان تا تابستان در این شهرستان قابل تشخیص نسیت.

در این بین مردمانی خداجوی و با ایمان از روستاهای این شهرستان برای ریزش باران الهی مراسم سنتی قبله دعا برگزار می کنند،دعا می گویند و فضل و رحمت الهی را طلب می کنند از طرفی مردمانی نیز هستند که در زندگی روزمره غوطه ور هستند و کاری به کار خشکسالی ندارند. این روزها بساط سد استقلال شهرستان میناب توسط بلعیده شدن مایه حیات توسط بهره برداری نادرست از آب های زیر زمینی برچیده شده بطوری که اجازه دید و بازدید از سد استقلال بر خلاف روزهای پرآب دیگر یه احدی داده نمی شود.

در این گیر و دار بحران سخت تر از فروچاله ها نه تنها لوله های انتقال آب به مرکز استان قطع نمی شود بلکه به شدت و قوت خود نیز اضافه خواهد کرد پس بیاییم برای آمدن باران الهی یک بار دیگر دست دعا به طرف آسمان بگیریم و از خداوند طلب باران رحمت نمائیم تا باشد که سد استقلال این بنای تاریخی بار دیگر سیراب شود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ذوالقدر: وزیر نیرو سفری را به طور ویژه به میناب داشته باشد

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:پنجشنبه 9 دی 1395-12:30 ق.ظ

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس:

وزیر نیرو سفری را به طور ویژه به میناب داشته باشد/ میناب در حال نابودی است

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس از وزیر نیرو خواست تا به طور ویژه به شهرستان میناب و شرق هرمزگان سفر کند تا میناب در حال نابودی را از نزدیک ببیند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام سید مصطفی ذوالقدر امشب در نشست مشترک مدیران آب و برق هرمزگان که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: میناب در حال نابودی است و بیش از 90 درصد باغات این منطقه در اثر خشکسالی نابود شده است.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از روستاهای شرق استان هرمزگان در معرض نابودی قرار گرفته‌اند و عملا توان ادامه کار ندارند و انتظار داریم که وزارت نیرو کاری به حال آنها کند. نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که میناب به تدابیر فوری برای رفع بحران آب نیاز دارد، از وزیر نیرو خواست تا به طور ویژه به شرق استان و شهر میناب سفر کند تا میناب در حال نابودی را از نزدیک ببینید.

ذوالقدر ادامه داد: در سفر به هرمزگان چند تانکر به آبرسانی روستایی اختصاص دهید تا بخشی از مشکلات این استان در زمینه آبرسانی روستایی رفع شود. وی از آبرسانی به بسیاری از روستاهای شرق استان تقدیر کرد و گفت: بسیاری از روستاها از مجتمع‌های آب روستایی برخوردارند اما برخی روستاهای مناطق دوردست نظیر بشاگرد همچنان از بی‌آبی و کم‌آبی رنج می‌برند و لازم است تا تدابیر ویژه‌ای برای آنها سنجیده شود.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس از قیمت بالای برق در روستاها و در حوزه کشاورزی نیز انتقاد کرد و از وزیر نیرو خواست تا برای مردم گرفتاری که با بحران خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند، هزینه آب کمتری لحاظ شود چرا که با سفر به روستاها همواره مردم از این قبوض آب گلایه دارند. ذوالقدر در پایان از تلاش‌های وزارت نیرو در تمامی حوزه‌ها تقدیر کرد و گفت: باید اعتبارات شرق استان بخصوص در زمینه آب و برق تقویت شود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بانک تحقیق بومی سازی گنزیره

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 7 دی 1395-11:18 ب.ظ

معاون پژوهشی آموزش وپرورش میناب خبرداد:

راه اندازی بانک تحقیق بومی سازی گَنزیره در مقابل گنجینه در میناب

معاون پژوهشی آموزش وپرورش میناب ازافتتاح و راه اندازی بانک تحقیق و پروژه بومی سازی درس آزاد با عنوان گنزیره درکلاس درس پایه ششم دبستان شهید موسوی نسب این شهرستان خبر داد.

یدالله شهرجو معاون پژوهشی آموزش وپرورش شهرستان میناب در حاشیه افتتاح این پروژه علمی تحقیقاتی با میناب جنوب گفت: افتتاح و راه اندازی بانک تحقیق بومی سازی ایده خلاقانه ای است که می تواند ما را در رسیدن به سرمنزل مقصود که همان بار آوردن دانش آموزان خلاق است یاری نماید. معاون پژوهشی آموزش وپرورش شهرستان میناب هدف از افتتاح این بانک تحقیقاتی را بیرون آوردن دانش آموزان ار حصر کتابهای درسی و سوق دادن به پژوهش عنوان کرد و افزود: این بانک علمی می تواند به داشن اموزان کمک کند تا ایده های خود را گسترش دهند و خود را محصور کتاب و فعالیتهای کلیشه ای نکنند و کسانی در این پروژه موفق تر هستند که خود را از حصر کتابها بیرون بیاورند. وی خاطر نشان کرد: ایده های نو،کارها،طرحها، منوط به داشتن ابزار و امکانات و فضای مناسب و کافی نیست کما اینکه دبستان شهید موسوی نسب با بضاعت کم و اندک خود همیشه دارای ایده و کارهای خلاقی بوده است. شهرجو با بیان اینکه باید فرهنگ پژوهش و خلاقیت را در مدارس گسترش دهیم، گفت: یک مدرسه عالی با امکانات تضمین کننده آموزش خوب نیست بله خلاق بودن ، ایده های خوب داشتن و از همه مهمتر علاقه مندی است که می تواند آموزش ما را تضمین نماید. گنزیره در در قدیم بعنوان محفظه ای برای جای گذاری اجناس و و اشیای مهم استفاده می شد و این پروژه تحقیقاتی بعنوان گَنزیره در مقابل گنجینه برای نگهداری کارهای مهم دانش آموزان استفاده می شود و با کمک اولیا ء و دانش آموزان ساخته شده است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


Admin Logo
themebox Logo