تبلیغات
آنامیس نیوز - مطالب شهریور 1395

مجله خبری شهرستان میناب

جاروبافی هنر کهن بانوان در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 29 شهریور 1395-01:55 ق.ظ

صنعت جاروبافی هنر کهن بانوان مینابی

صنعت جارو بافی هنر دست بافت بانوان روستایی اینک با خشکسالی های اخیر در میناب کمتر بافته می شود. به گزارش میناب جنوب، وجود نخلستان‌ها و درختان خرمای فراوان در شهرستان میناب فرصتی را فراهم آورده تا با شاخ و برگ آن ، گونه‌های مختلفی از صنایع دستی به هنرمندی بانوان مینابی ساخته و روانه بازار شود. صنعت جاروبافی به هنرمندی زنان قدیمی میناب بخصوص در روستاهای این شهرستان با تهیه شاخ و برگ درختان نخل ساخته می شود و بعنوان یک وسیله برای تمیز کردن منازل کاربرد دارد . جاروبافی هنر قدیمی با پیشینه تاریخی ۵ هزار ساله در بین بانوان مینابی اکنون با خشک سالی های اخیر در این شهرستان این هنر دستی ترویج چندانی نداشته و هنرجویان جوان و نسل جدید برای فراگیری این صنعت استقبال نمی کنند. قدیمی های میناب با خرید نخل های خرما علاوه بر برداشت محصول از کنده،برگ ،سیس،مورو نخل برای ساخت انواع صنایع دستیاستفاده می کردند و از این طریق اقتصاد مقاومتی در روستاها نهادینه شده بود. طریقه ساخت جارو بدین صورت است که برگ های نخل خرما از یکدیگر جدا کرده و در ابعاد ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر تهیه و با گذاشتن سه تا چهار روز در زیر آفتاب بصورت کاملا خشک شده با بندهای نایلونی با قرار دادن سه تکته در کنار یکدیگر بافته می شود. جاروبافی با نخل هاخرما با ضخامت و مدت ماندگاری بالا همچون آلمهتری ،کلک سرخ،نر،خاروآزاری،مرداسنگ،هلیلی،هلوو، بجز نخل زرک که از ضخامت کمتری برخوردار است ساخته می شود اغلب بانوان مینابی روزهای پنجشنبه از گوشه و کنار شهرستان برای فروش این هنر دست بافت به پنجشنبه بازار میناب عرضه می کنند. هنر دست بافتی که مسئولان برای ترویج آن توجه چندانی ندارند و بیشتر بعنوان سوغات جنوب به آن نگاه می کنند علاوه بر داشتن کاربرد تزئینی به استان های کرمان، فارس و سایر شهرستان های کشور صادر می شود.

جاروبافی در اغلب روستاهای اطراف میناب رواج دارد اما در روستاهای، بهمنی ، شهوار و حکمی و بلبلی رواج بیشتری دارد بطوری که بعنوان یک منبع تامین مخارج روستائیان بشمار می رود.

مجله خبری آنامیس نیوز

ع
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تنها سفالگر روستای حکمی در انتظار یک سرپناه

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 شهریور 1395-03:01 ب.ظ

تنها سفالگر روستای حکمی در انتظار یک سرپناه/ مسئولان همت کنند

تنها سفالگر روستای حکمی میناب در پس برآورده نشدن ارزوهایش همچنان از گل و لای مشکلات برای امرار معاش خانواده اش کوزه می سازد. از آنجا که آموزش و توسعه هنر ارزشمند و تاریخی سفالگری علاوه بر حفظ پیشینه و تاریخ کشور، می‌تواند باعث رونق بخشی از صنعت گردشگری در میناب شود باز هم کم کاری هایی در زمینه صنعت سافلگری مشاهده می شود. کهنسال عرصه صنعت کوزه گری در روستای حکمی میناب در نبود سایه تدبیر امیدش تنها به ساخت یک سرپناه خلاصه می شود و با وجود همه مشکلات باز هم گل و لای را برای امرار معاش خانواده خود تبدیل به کوزه می کند. تنها دلخوشی سفالگر روستای حکمی بعد از آوردن صد عدد بلوک توسط شورای اسلامی روستا ساخت سرپناه برای ادامه کار بدون دغدغه بود که این امید نیز در پس سایه های بی تدبیری تا کنون به حقیقت نپیوسته است. تنها سفالگر روستای حکمی در گفتگو با میناب جنوب گفت: تا کنون فقط صد عدد بلوک سیمانی از سوی شورای اسلامی حکمی دریافت کرده ام و دیگر هیچ همکاری و پشتوانه ای از مسئولان این شهرستان نسبت به ساخت سرپناهی برای بنده نشده است. وی افزود: به‌رغم اینکه هنر سفالگری یکی از صنایع دستی کهن این استان است باید بیش از این مورد توجه مسئولان استان قرار می‌گرفت ولی متاسفانه در این زمینه کوتاهی صورت می گیرد. هنرمند روستای حکمی اظهار داشت: صنعت سفالگری در شهرستان میناب مظلوم واقع شده است و فقط به چند مورد بسیار محدود در حد طرح‌های آموزشی اداره صنایع دستی و گردشگری میراث فرهنگی محدود شده است. علی حبیب فخاری تنها جامانده از کاروان عرصه صنعت سفالگری در روستای حکمی در پس احوالات ناخوش این هنر کهن بیان داشت: به دلیل نداشتن تمکین مالی برای ساخت یک سرپناه و درآمد کم حاصل از فروش سفال های ساخته شده هیچ کدام از فرزندانم حاضر به انتخاب این هنر نشدند. وی گفت: علی رغم همه مشکلات در فصل تابستان و زمستانی که دست ساخته هایم را به دلیل نداشتن یک انبار مناسب همراه آب باران شسته می شود ،سفالگری را بعنوان یک شغل انتخاب نکرده ام و دلیل اصلی فعالیت بنده فقط عشق و علاقه برای فعالیت در عرصه هنر سفالگری بوده است و تا پایان عمر به فعالیت در این عرصه تلاش خواهم کرد. فخاری که امروزه تمام دلخوشی هایش همکاری مسئولین برای ساخت یک جایگاه مناسب و سرپناه برای ترویج و آموزش این هنر کهن به نسل جدید است همچنان در پس برآورده نشدن آرزوهایش نقش انداختن بر خاک های رس را به رهایی از این شغل ترحیج داده است. روستای حکمی در ۷ کیلیومتری مرکز میناب با جمعیتی بیش از ۴۳۱۰ نفر فقط یک سفالگر دارد.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز زندگی مشترک ۸۰ زوج در هشتبندی

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 شهریور 1395-11:32 ق.ظ

آغاز زندگی مشترک۸۰ زوج توکهور و هشتبندی با هدف ازدواج آسان

در آستانه فرا رسیدن عید غدیر خم هشتاد زوج توکهور و هشتبندی در قالب ازدواج آسان زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

مرتضی احمدی رییس اداره ورزش و جوانان بخش توکهور و هشتبندی در حاشیه برگزاری مراسم باشکوه ازدواج هشتاد زوج جوان با خبرنگار میناب جنوب گفت:

در این مراسم زوج های جوان با حضور در دفتر عاقد که بصورت متمرکز در سالن ورزشی پس از جاری کردن سیخه عقد با دریافت یک جلد کلام الله مجید،یک شاخه نبات و چادر نماز، زندگی مشترک خود را آغاز کردند. وی افزود: ترویج فرهنگ ازدواج آسان هدف اصلی برگزاری این مراسم در بخش توکهور و هشتبندی است که با شناسایی معضل های اصلی پیش روی جوانان در امر ازدواج، ازدواج های پر زرق و برق و تجملاتی دیگر در این مناطق کمرنگ شده است. رییس اداره ورزش و جوانان بخش توکهور و هشتبندی اظهار داشت: نهادینه شدن ازدواج آسان در بین جوانان و خانواده ها علاوه بر کاهش باری مالی برای زوجین در ابتدای شروع زندگی مشترک یک محرک خوبی برای استقبال و ایجاد انگیزه و همچنین کاهش سن ازدواج جوانان در این منطقه شده است. احمدی هدف از برگزاری این جشن گروهی ازدواج ،تحکیم بنیاد خانواده ،ترویج ازدواج آسان، دوری ازتجمل گرایی در ازدواج ها ، و کمک به اقشار بی بضاعت در امر ازدواج عنوان کرد . وی خاطر نشان کرد: مراسم باشکوه ازدواج هشتاد زوج بخش توکهور و هشتبندی با حضور مسئولین کشوری ، اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستانی و به همت شهرداری ، همکاری کمیته امداد ، دفتر امام جمعه و شورای اسلامی در زمین ورزشی چندمنظوره این بخش برگزار شد.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال از شهید گمنام در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 22 شهریور 1395-01:12 ق.ظ

استقبال از شهید گمنام در میناب

مردم شهید میناب به استقبال شهید گمنام در این شهرستان رفتند.

به گزارش میناب جنوب،مراسم پرفیض دعای عرفه در شهرستان میناب با حضور شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز با مداحی ذاکر اهل بیت کشوری برگزار شد.

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کتابهای مهر همراه با مهر

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:شنبه 20 شهریور 1395-09:58 ب.ظ

کتاب درسی میان دانش آموزان بی سرپرست و نیازمند میناب توزیع شد

میناب - مسئول امور خیریه نگاهبان جلگه میناب گفت: با شناسایی دانش آموزان بی سرپرست و نیازمند در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید به بیش از ۱۰۰ نفر کتاب درسی اهدا شد. سیده فاطمه عمرانی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه در فصل بازگشایی مدارس دانش آموزان زیادی چشم انتظار کمک و مساعدت های مردمی هستند بیان داشت: موسسه های خیریه و مردمی در فصل بازگشایی مدارس با کمک های خیرخواهانه خود می توانند گره گشای بسیاری از مشکلاتی شوند که خوشحالی دانش آموزان را در پی داشته باشد. عمرانی اظهارداشت: همانگونه که دانش آموزانی که در زیر سایه پدر ومادر خود در فصل بازگشایی مدارس با البسه و وسایل کمک درسی نو قدم به کلاسهای درس می گذارند افراد نیازمند وبی سرپرستی نیز وجود دارند که از کمترین امکانات هم بهره مند نبوده و نیازمند مساعدت های مردمی و خیرخواهانه هستند. مسئول امور خیریه نگاهبان جلگه میناب عنوان داشت: کمیته خیریه نگاهبانان جلگه میناب در صدد است در فصل بازگشایی مدارس به کمک دانش آموزان بی سرپرست و نیازمند بشتابد تا با اهدای امکانات تحصیل به آنها سال تحصیلی خوبی را آغاز کنند. وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۰۰ دانش آموز بی سرپرست و نیازمند با کمک مدارس شناسایی شده است گفت: هزینه های کتب درسی آنها به حساب مدارس واریز تا به این دانش آموزان کتاب درسی اهدا شود. عمرانی عنوان کرد: در فصل بازگشایی مدارس، نیازمند بالا بردن مشارکتهای مردمی هستیم تا بتوانیم در همه زمینه ها برای ادامه تحصیل دانش آموزان بی سرپرست از طریق مدارس آنها برنامه ریزی شود. عمرانی گفت: در این مواقع از سال می توان با مشارکت های جدی مردمی و کمک خیرخواهانه خیران در روند روبه رشد تحصیل دانش آموزان کمک کرد. مسئول امور خیریه نگاهبان جلگه میناب بیان داشت: امور خیریه نگاهبانان جلگه میناب در گام‌های بعدی با کمک های خیر خواهانه در تعمیر و باز سازی سرویس های بهداشتی سالم و کلاسها و محیط آموزشی و رنگ آمیزی و نقاشی محیط مدرسه که در روحیه و شادابی دانش آموزان تاثیر بگذارد فعالیت می کند.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سونامی فروچاله ها در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:پنجشنبه 18 شهریور 1395-01:37 ق.ظ

سونامی فروچاله ها در میناب

فروچاله‌های ایجاد شده در دشت‌های میناب همچنان در حال پیشروی هستند تا جایی که این پیشروی‌ها به مرکز شهر میناب رسیده است. به گزارش میناب جنوب،سوء مدیریت در خصوص بحران ایجادشده در میناب سبب تهدید جدی به منازل مسکونی و جان مردم شده است به طوری که بیش از ۳۰ روستای میناب در محاصره فرو چاله‌ها قرار دارند.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۱۰۰۰ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر شهری میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:پنجشنبه 18 شهریور 1395-01:29 ق.ظ

۱۰۰۰ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر شهری میناب اختصاص یافت.

میناب - رئیس شورای شهر میناب گفت: برای آسفالت معابر و خانه های مسکن مهر در شهرستان میناب ۱۰۰۰ تن قیر رایگان از وزارت مسکن و شهرسازی دریافت شد.

عبدالعلی زائری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدام های انجام شده در کارهای زیر ساختی وعمرانی در شهرستان از سوی شهرداری با توجه به بضاعت مالی گفت: شورا و شهرداری میناب در صدد است تا با برنامه ریزی های دقیق و مدون در سامان بخشی به فضای این شهرستان حرکت جدی داشته باشد. زائری بیان داشت: شهرستان میناب دومین شهرستان استان و از قدمت بالایی برخوردار بوده اما در طول این سالها به اندازه نام و قدمت آن برای رشد راندمان شهری تلاشی صورت نگرفته که شورا و شهرداری با اجرای برنامه های خود به دنبال تغیرات اساسی در فضای شهری است. وی زیباسازی فضای شهری را از اساسی ترین اقدامات در دستور کار نام برد و گفت: تغیرات مبلمان شهری آن هم به شیوه های بومی و محلی که با فرهنگ مردم این شهرستان همخوانی داشته باشد از اقدامات مهم در دستور کار شورا وشهرداری است. رئیس شورای شهر میناب با بیان اینکه تا کنون بیش از ۲۰۵هزار متر مربع آسفالت محلات ومعابر در میناب صورت گرفته است عنوان کرد: با رایزنی های متعدد با وزارت راه ومسکن وشهرسازی ۱۰۰۰تن قیر رایگان برای آسفالت خانه های مسکن مهر ومعابر شهرمیناب به شهرداری این شهرستان اختصاص داده که از این میزان تا کنون ۲۰۰تن دریافت واستفاده شده است. زائری در ادامه از تحویل بلوار علی بن ابیطالب این شهرستان به پیمانکار وتکمیل ان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این بلوار یکی از پروژه های مهم شهرستان است که با تکمیل آن می تواند نقش بسزایی درکنترل بار ترافیکی داشته وبسیاری از محلات را به هم وصل می کند. زائری در بخش دیگری از سخنان خود از تعمیر وتکمیل وبهسازی پارک بام میناب سخن گفت و افزود: بام میناب یکی از مکانهای تفریحی وگردشی این شهرستان است که در طول سالهای گذشته بر اثر بارندگی قسمتی ازآن تخریب شده وشهرداری میناب برای بهسازی و زیباتر کردن آن اقدام خواهد کرد.

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف محموله بزرگ ماهی فاسد در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 16 شهریور 1395-09:06 ب.ظ

کشف محموله بزرگ ماهی فاسد در شهرستان میناب محموله دو تن و580کیلو گرمی ماهی فاسد دریکی از کارگاههای بسته بندی مواد غذایی میناب کشف و معدوم شد .

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میناب گفت این محموله انواع ماهی منجمد با بسته بندی نامناسب بود که به علت پایان تاریخ مصرف دچار فساد وغیر قابل مصرف تشخیص داده شد . سید امیرمختار بهاری ممندی افزود : اکنون شش مرکز فرآوری آبزیان ، 48 واحد فروشگاه عرضه آبزیان و دو واحد کارخانه پودر ماهی ، یک واحد کارخانه غذایی آبزیان با نظارت شبکه دامپزشکی فعالیت درمیناب فعالیت دارند.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

میناب آماده ی اجرای سرشماری نفوس و مسکن

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:سه شنبه 16 شهریور 1395-08:41 ب.ظ

میناب برای اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن آماده است

میناب - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب گفت:این شهرستان با همکاری مردم برای اجرای طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن آماده است. ابوذر مهدی نخعی سه شنبه درگفت وگوبا ایرنا اظهار داشت : اطلاع رسانی دقیق به مردم برای مشارکت عمومی در این طرح بزرگ ملی که از سوم مهر اجرایی می شود ، ضروری است. وی افزود:هشتمین سرشماری نفوس و مسکن به صورت الکترونیکی و با استفاده از ثبت نام اینترنتی و سپس مراجعه حضوری ماموران اجرا می شود. فرماندارمیناب خاطر نشان کرد : دستگاه های اجرایی در آگاهی بخشی برای مشارکت عمومی باید تلاش کنند و در این راستا با تبلیغ محیطی با کمیته اطلاع رسانی ستاد سرشماری شهرستان همکاری کنند. ثبت نام از متقاضیان شرکت در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن تا 25 شهریورماه ادامه دارد واز سوم تا 24 مهرماه و 25 مهر تا 25 طرح سرشماری ملی نفوس و مسکن در کشور اجرا می شود . شهرستان میناب با 300هزار نفر در 90 کیلومتری شرق بندر عباس قرار دارد .

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عملیات ناموفق ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابه میناب نیازمند تدبیر

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 14 شهریور 1395-02:47 ب.ظ

عملیات ناموفق ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابه میناب نیازمند تدبیر

کلنگ عملیات ساخت بیمارستان دوم شهرستان میناب به نام ام البنین روز یکشنبه هفدهم خرداد ماه سال گذشته با حضور استاندار هرمزگان و جمعی دیگر از مسوولان استان و شهرستان به زمین زده شد اما با گذشت یک سال همچنان راکد مانده است. به گزارش خبرنگار میناب جنوب، خرداد ماه نود و چهار بود که عملیات ساخت بیمارستان دوم میناب آغاز شد تیتر خبری رسانه ها و روزنامه های استان هرمزگان به نشانه ایجاد یک تحول عظیم در حوزه سلامت و بهداشت و درمان این شهرستان انتشار یافت. آغاز یک عملیاتی که نوید بخش یک شگرف عظیم در حوزه خدمات دهی و خدمات رسانی به مردم شهرستان و استان و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان را ممکن می ساخت اکنون در اوج بی توجهی ها امید مردم به همت مسئولان رقم می خورد. بیمارستانی که قرار بود در زمینی به مساحت ۴۲ هزار متر مربع و زیر بنای ۱۳ هزار و ۵۳۱ متر در مدت معین به بهره برداری برسد طی یکسال گذشته هیچ اقدامی مبنی بر استارت عملیات ساخت و ساز آن گزارش نشده است. این در حالی است که یکی از مسئولان در همان زمان کلنگ زنی این پروژه اعلام داشتند که دولت تدبیر وامید توجه ویژه به بخش سلامت وتوسعه بیمارستانها در مناطق دور دست کشور بویژه این استان دارد اما درحال حاضر اولویت با تکمیل طرحهای نیمه تمام و طرحها و نیازهای فوری مثل بهداشت ودرمان می باشد. در صورتی که شروع هر چه سریعتر این پروژه تحول عظیمی در حوزه سلامت و بهداشت و درمان می تواند داشته باشد و حجم عظیمی از بیماران استان را به شکل بهتری پذیرش و درمان و حجم عظیمی از کار در بیمارستان اول این شهرستان کند. کلنگ عملیات ساخت بیمارستان دوم شهرستان میناب به نام ام البنین روز یکشنبه هفدهم خرداد ماه سال گذشته با حضور استاندار هرمزگان و جمعی دیگر از مسوولان استان و شهرستان در خرداد سال گذشته به زمین زده شد اما با گذشت یک سال همچنان راکد مانده است. شهرستان میناب در ۳۰۰کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان با ۳۰۰هزار نفر جمعیت هم اکنون دارای یک بیمارستان با۹۵تختخواب بوده که با بهره برداری از بیمارستان جدید تعداد تخت های آن به ۲۵۵ تخت می رسد.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کمای ۱۶ ساله ایستگاه آتش نشانی شماره ۲ میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 14 شهریور 1395-02:38 ب.ظ

کمای ۱۶ ساله ایستگاه آتش نشانی شماره۲ میناب

با گذشت ۱۶ سال از افتتاح پروژه ایستگاه شماره۲ آتش نشانی میناب در پس غفلت و سکوت مسئولان نه تنها این پروژه فعال نشد بلکه در یک کمای عمیق به سر می برد. به گزارش خبرنگار میناب جنوب، از آنجایی که وقوع بسیاری از آتش سوزی ها در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا در این شهرستان گزارش می شد دولتمردان این شهرستان را در دهه ۷۰ به فکر انداخت تا ایستگاه آتش نشانی مجزا و پیشرفته دیگری را در این شهرستان کلنگ بزنند. ساختمان ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی شهرستان میناب در سال ۱۳۷۹ به دست دولتمردان در جهت ایمنی و خدمات بهتر در شرایط بحرانی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید اما در پس غفلت و بی توجهی های مسئولین فقط چند روزی تجهیزات در این ایستگاه مستقر شد و از آن پس تا کنون هیچ رد پای مسئول و تجهیزاتی در این ایستگاه گزارش نشده است. رهایی ایستگاه شماره۲ آتش نشانی در این شهرستان چندان خوشایند نبود تا اینکه چند ماه بعد از افتتاحیه این پروژه مسئولین را به فکر فرو برد تا نگهبانی برای این ساختمان انتخاب کنند تا شاید درمانی برای رفع فرسودگی این ساختمان شود. پرداخت سالیانه ۳۶ میلیون تومان برای ۳ کارگر در ۳ شیفت کاری یک معزل دیگری بود که منجر به هدر رفت اعتبارات شهرستانی می شد تا اینکه تصمیم ها به گونه ای گرفته شد تا فقط یک نیروی شهرداری بعنوان نگهبان این ساختمان شروع به فعالیت کند. با گذشت ۱۶ سال از افتتاح پروژه شماره ۲آتش نشانی این شهرستان هیچ تصمیمی مبنی بر افتتاح مجدد و جابجایی اعتبارات برای رونق و مجهز کردن این پروژه نشده است و مردم این شهرستان همچنان چشم انتظارند. یکی از شهروندان مینابی در گفتگو با میناب جنوب با اشاره به عدم راه اندازی این پروژه اینطور گفت: که مسئولان شهرستانی بجای صرف هزینه های کلان در ساخت و افتتاح پروژه های غیر ضروری در شهرستان نگاه ویژه ای به پروژه شماره ۲ آتش نشانی این شهرستان داشته باشند. وی افزود: شهرستان میناب با توجه به گستردگی جمعیتی و حجم بالای آتش سوزی در فصول مختلف سال با یک آتش نشانی آن هم تجهیزات اندک نمی تواند پاسخگوی نیازهای ضروری مردم باشد و مجهز کردن این پروژه باید بعنوان یک اولویت جدی برای مسئولان باشد. این شهروند اذعان داشت: همانگونه که بحران بی آبی و فروچاله ها بعنوان یک معضل و تهدید جدی در این شهرستان احساس می شود نبود یک آتش نشانی مجهز و فوریتی در این شهرستان یک معضل بزرگتری بنا بر شرایط حساس و بحرانی نیز احساس می شود. مهران ذاکری رییس شماره۱ آتش نشانی شهرستان میناب پیرامون عدم راه اندازی و راکد مانده این پروژه در گفتگو با میناب جنوب گفت: برای راه اندازی مجدد این پروژه دوندگی و نامه نگاری های بسیاری انجام شده اما با گذشت چند سال از افتتاح آن هنوز هیچ اقدامی مبنی بر شروع مجدد اعلام نشده است. وی کمبود نیروی انسانی و نبود اعتبارات لازم را دلیل عمده راکد ماندن ایستگاه شماره۲ آتش نشانی در این شهرستان عنوان کرد و افزود: مسئولین باید برای تحقق این امر همکاری لازم را داشته باشند و برای راه اندازی این ایستگاه تدابیر جامعی بیاندیشند.. ذاکری بیان داشت: یک اکیپ با ۳ شیفت کاری برای استخدام در این ایستگاه نیاز ضروری شهرستان است و با توجه به نیروی انسانی و تجهیزات اندک در ایستگاه شماره یک شهرستان امکان جابجایی نیرو و تجهیزات وجود ندارد. رییس ایستگاه شماره ۱آتش نشانی میناب گفت: با وجود دارا بودن ایستگاه آتش نشانی در بخش بندزرک،دهو ،راونگ و کریان و مرکز شهرستان جای ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی در مرکز شهرستان بشدت احساس می شود. شهرستان میناب با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری فقط یک ایستگاه آتشنشانی در مرکز این شهرستان دارد.

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیم فوتسال پایگاه استعدادیابی بسیج میناب راهی ارومیه شد .

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 14 شهریور 1395-02:33 ب.ظ

تیم فوتسال پایگاه استعدادیابی بسیج میناب راهی ارومیه شد

مسئول تربیت بدنی بسیج میناب از اعزام تیم فوتسال پایگاه استعدادیابی بسیج میناب به تبریز جهت حضور در مسابقات زیرگروه کشوری خبرداد. محمد کاملی مسئول تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب در گفتگو بامیناب جنوب با اعلام این خبر گفت: این مسابقات به مدت ده روز در استان آذربایجان غربی شهرستان خوی برگزار می شود. وی افزود: تیم فوتسال پایگاه استعداد یابی بسیج میناب به نمایندگی از استان هرمزگان جهت حضور در مسابقات لیگ زیر گروه فوتسال جوانان کشور با ۲۰ ورزشکار و مربی و سرپرست راهی ارومیه شد. مسئول تربیت بدنی بسیج میناب خاطر نشان کرد: این تیم با حضور بازیکنان جوان و کادر فنی مجرب عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال لیگ آزاد استانی را در کارنامه خود دارد.

مجله خبری آنامیس نیوز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز طرح پروژه مهر ۹۵ در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:جمعه 12 شهریور 1395-11:05 ب.ظ

آغاز طرح پروژه مهر ۹۵ در میناب مدیر آموزش و پرورش میناب از راه اندازی کمیته پروزه مهر در راستای برنامه ریزی مناسب جهت رفع موانع و مشکلات از شروع پروژه مهر ویژه بازگشایی مدارس در این شهرستان خبر داد. غلامرضاسالاری میری مدیر آموزش وپروروش میناب درگفتگو بامیناب جنوب گفت: پروژه مهر ۹۵ یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره آموزش و پرورش میناب است که می‌تواند نقش مهمی را در عدالت آموزشی داشته باشد. وی افزود: پروژه مهر یک برنامه گسترده ملی است که با تلاش وهمفکری و برنامه ریزی های مناسب زمینه رفع موانع و مشکلات موجود را فراهم کرده و مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس وآغاز سال تحصیلی جدید را در مهر۹۵ فراهم می سازد. وی گفت: برنامه ریزی به منظور فراهم نمودن مناسب بازگشایی مدارس، استقبال از فرهنگیان و دانش آموزان در ابتدای سال تحصیلی و آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی در قالب ستاد پروژه مهر عملیاتی می شود. این مقام مسئول ضمن تاکید بر اجرای برنامه های پروژه مهر ۹۵ در میناب گفت: کلیه فرهنگیان شهرستان در جهت اجرای برنامه های پروژه مهر در شهرستان با مدیریت و برنامه ریزی مناسب پشتیبانی می کنند.

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نگرانی دانش آموزان مینابی در روستای حکمی از تحصیل در خانه کلنگی

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:چهارشنبه 10 شهریور 1395-12:34 ق.ظ

نگرانی دانش آموزان مینابی از تحصیل در خانه کلنگی

قدمت بیش از ۴۵ سال خانه کلنگی اوقافی در روستای حکمی نگرانی دانش آموزان و خانواده ها از شروع یک سال تحصیلی دیگر در این آموزشگاه در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار میناب جنوب، از آنجایی که برنامه ریزی جامعی جهت رسیدگی به مدارس و رفع مشکلات آموزشگاه ها جهت تدریس بدون دغدغه توسط مسئولین در حال پیگیری است اما در پس این برنامه ریزی های جامع هنرستان دخترانه علم و ایمان روستای حکمی باعث نگرانی تحصیل برای دانش آموزان شده است. آموزشگاهی با زیر پوشش قرار دادن بیش از ۱۰۰ دانش آموز از روستاهای توابع بعنوان یک کابوس تحصیل برای دانش آموزان مبدل شده که این امر می طلبد مسئولین شهرستانی در رفع موانع و مشکلات تحصیلی دانش آموزان این روستا تدابیر لازم را اخذ نمایند. آموزشگاهی با فعالیت بیش ۵ سال در یک خانه کلنگی و اوقافی باعث کندی تحصیل و مکانی دلگیر برای دانش آموزان دختر این روستا تبدیل شده که نگرانی برای خانواده ها در این روستا به همراه داشته است. سقف های چوبی و موریانه خورده این آموزشگاه در فصل زمستان میزبان آب باران است و کلاس های درس را تبدیل به فضای دیدنی جمع شدن و جاری شدن آب باران می کند. از طرفی کوچه های نامساعد اطراف این آموزشگاه در فصل بارش های فصلی به استخری از آب تبدیل می شود که این امر باعث کند شدن تردد و مشکلات دیگری از این قبیل می تواند برای دانش آموزان بهمراه داشته باشد. خانه کلنگی اوقافی با قدت بیش از ۴۵ سال علی رغم همه کم و کاستی ها توانسته در طول مدت ۵ سال دانش آموزان دانش آموزان ممتازی را فارغ التحصیل و روانه دانشگاه های شهرستان استان و کشور کند. والدین دانش آموز دختر آموزشگاه علم و ایمان روستای حکمی اینطور گفتند که هنگامی که فرزندمان برای تحصیل در این آموزشگاه ثبت نام می کنیم تا پایان یک سال تحصیلی بسیاری از کم و کاستی های این فضای آموزشی برای ما ملموس می شود. وی افزود: فضای آموزشی مناسب باعث ترغیب و تشویق دانش آموز به ادامه تحصیل و رشد و بارعلمی بالاتری را برای دانش آموزان در پی خواهد داشت از طرفی نبود یک فضای آموزشی مناسب کندی و بی رغبتی را برای دانش آموزان در پی خواهد داشت. به گفته یکی از دانش آموزان دختر هنرستان علم و ایمان روستای حکمی فضای آموزشی این این آموزشگاه برای مهدکودک و پیش دبستانی مناسب است و فضایی در خور آموزشگاه های سطح بالاتری نسیت. وی افزود: مسئولین هر چه سریعتر نسبت به آماده سازی و افتتاح آموزشگاه ام لیلای حکمی در این روستا اقدام کنند تا دانش آموزان انگیزه بهتری برای فراگیری تحصیل داشته باشند و شاهد عناوین برتر آموزشی در سطوح مختلف و رتبه های برتر کنکوری باشیم. برای رفع موانع و مشکلات فضای آموزشی و هرگونه موانعی که باعث کندی تحصیل و اختلال در تردد دانش آموزان در امر تحصیل شود باید برنامه ریزی جامعی انجام شود.

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بلبلی روستای مغفول مانده از نگاه مسئولان

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:چهارشنبه 10 شهریور 1395-12:23 ق.ظ

“بلبلی “روستای مغفول مانده از نگاه مسئولان/روستای فاقد خانه عالم و فضای سبز در میناب روستای بلبلی با توجه به داشتن پتانسیل و ظرفیت های عالی در پس نگاه امید بخش و تدابیر گونه مسئولین فاقد خانه عالم،راه آسفالته در محله و فضای سبز می باشد. به گزارش میناب جنوب، ساکنین روستای بلبلی مردمانی زحمتکش و میهمانواز با ذوق و اخلاق حسنه سالیان درازی است که از نعمت داشتن یک راه اسفالته و در خور یک شهروند در سطح روستا محروم اند و کوچه پس کوچه های این روستا در فصل زمستان با توئجه به عدم راه مناسب به یک ابراهه و آبگیر تبدیل می شود. روستای بلبلی با داشتن مردمانی مذهبی و پایبند به اعتقادات ملی و سنن اسلامی فاقد وجود یک خانه عالم برای بهره مندی روحانی معظم در ماههای معینی از سال است بطوری که مردمان روستا بصورت داوطلبانه منازل میسکونی خود را در اختیار روحانی در ماهای رمضان قرار می دهند. نبود فضای سبز و پارک تفریحی مناسب با سهولت دسترسی کودکان و نوجوانان روستا به یکی از عقده های کودکانه در این روستا تبدیل شده بطوری که خانواده ها از فضای سبز و پارک های موجود در روستای همسایه را برای اوئقات فراغت فرزندان خود انتخاب کرده اند. روستای بلبلی با داشتن اماکن مذهبی و زیارتی چون آستانه مقدس دوازده امام در شمال روستا و آستانه امامزاده شاه اسماعیل(ع) در جنوب این روستا به دلیل عدم بی توجهی نسبت به فضا سازی و عدم راه آسفالته و حتی راه خاکی مناسب از سوی مسئولین تردد زائرین را با مشکل مواجه کرده است. نبود زمین ورزشی مناسب،وجود راه های خاکی و بدون برنامه در سطح روستا،سوزاندن زباله در حاشیه خیابان و راه اصلی،وجود درخت های هرز و تندرو در محله و حاشیه خیابان،کم بود آب در سطح محله نسبت به روستای بالا دستی،آبگرفتگی شدید معابر هنگام بارندگی های فصلی از عمده مشکلاتی هستند که از دید مسئولین مغفول مانده است. خشک شدن باغات و نخل های مردمان این روستا یکی دیگر از معضل هایی است که عده ای از ساکنین جیره بندی و طول کشیدن سهمیه اب کانال و عدم رساندن اعتراض های مردمی از وضع موجود به گوش مسئولین علت عمده این خشکسالی می دانند. از طرفی وجود پل های نیمه کاره و خطرناک در حاشیه خیابان باعث نگرانی در رفت آمد دانش آموزان و خانواده ها در این روستا شده است بطوری که تردد در شب برای رفت آمد مردم این روستا با مشکل مواجه کرده است. وجود جوانان با ذوق و علاقه مند به ورزش در این روستا زبانزد خاص و عام است اما به دلیل عدم رسیدگی به بعد ورزش و جوانان در این روستا نوعی دلزدگی و بی انگیزگی برای ادامه دادن و پرداختن به ورزش بین جوانان در این روستا بوجود آمده است. روستای بلبلی با داشتن چابک سوران جوان با عناوین قهرمانی در سطح استان و شهرستان جهت ترویج و ایجاد انگیزه در جوانان برای پرداختن به رشته سوراکاری در این روستا نیازمند حمایت مسئولین می باشند. ذاکری ساکن روستای بلبلی ضمن گلایه مسئولین نسبت به اعتبارات کم و مشکلات زیاد در روستا اینطور گفت که باز با همین اعتبارات کم شاهد کارهای جزئی ئر روستا می باشیم. وی افزود: روستای بلبلی به دلیل عدم برخورداری از امتیازات مناسب نسبت به روستاهای دیگر در بخش های عمرانی،خدماتی،تفریحی و اجتماعی بسیاری از جوانان بومی این روستا به شهرهای دیگر استان سفر کرده و پدید ه مهاجر گریزی پدید آمده است. روستای بلبلی از توابع شهرستان میناب با جمعیت بالغ بر ۱۵۰۰ نفر در ۷ کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد.

مجله خبری آنامیس نیوز


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


Admin Logo
themebox Logo