تبلیغات
آنامیس نیوز - مطالب آذر 1395

مجله خبری شهرستان میناب

ساخت آب شیرینکن در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 29 آذر 1395-02:38 ب.ظ

ساخت شش آب شیرینکن در روستاهای هرمزگان ساخت شش آب شیرینکن با 70 درصد پیشرفت در روستاهای هرمزگان در حال ساخت است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت : 5 آب شیرینکن در بندرلنگه و یک آب شیرینکن در میناب با ظرفیت هفت هزار متر مکعب تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد. عبدالحمید حمزه پور افزود : با بهره برداری از این پنج آب شیرین کن 10 هزار نفر در روستاهای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند. وی گفت : این آب شیرین کن ها با هزینه 50 میلیارد تومان و با همکاری بخش خصوصی ساخته می شوند. اکنون آب آشامیدنی 250 روستای استان از طریق آب شیرین کن تامین می شود. در حال حاضر 100 روستای استان به صورت سیار آبرسانی می شوند و در 200 روستا هم آب جیره بندی است. هرمزگان با 17 سال خشکسالی روبرو است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هنوانه های تیرور

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-05:47 ب.ظ

هنداونه های تیرور، سرخ و شیرین و تازه!

هرچه به آخر پائیز نزدیک تر می شویم، کار و مشغله کشاورزان هرمزگانی هم بیشتر می شود و آنهایی که هندوانه کاشته اند، پرکارترین روزهایشان را سپری می کنند تا یلدا برای بسیاری، سبز و سرخ و شیرین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سرعت برداشت هندوانه در مزارع هرمزگان به اوج خود رسیده است و به ویژه در میناب، کشاورزان فرصت سرخاراندن هم ندارند و تلاش می کنند تا قبل از رسیدن آخرین روز پائیز هندوانه ها را راهی بازار کنند. تیرور در میناب هرمزگان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان هندوانه شب یلدا، این روزها پرجنب و جوش تر از همیشه است و روزانه صدها کامیون به آن وارد شده و پر از هندوانه های تازه خارج می شوند. تیرور تنها یکی از مزارع زیر کشت هندوانه در تیرور 100 هکتار وسعت دارد و مالکان آن امیدوارند در هر هکتار 20 تن محصول برداشت کنند. امسال 1500 هکتار از زمین های تیرور میناب با بهره گرفتن از آب سد شمیل که در سال 90 ساخته شد، زیر کشت هندوانه قرار گرفته و پیش بینی می شود دستکم 30 هزار تن محصول از آن برداشت شده و به استان های مختلف کشور از جمله تهران ارسال شود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف ۱۶۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-05:35 ب.ظ


ماموران انتظامی هرمزگان 163 هزار و500 لیتر سوخت قاچاق در میناب کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فرمانده انتظامی هرمزگان گفت:ارزش این کشفیات که در اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده در بندر کلاهی بدست آمد سه میلیارد ریال است. سردار عزیزاله ملکی افزود: این سوخت های قاچاق از 450 مخزن کشف شد. وی گفت: در این رابطه سه فروند شناور ، یک دستگاه موتورسیکلت ویک دستگاه خودروی سواری توقیف شد. بندرکلاهی در 35 کیلومتری شهرمیناب قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بخشش قاتل جوان

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-05:24 ب.ظ

در یک اقدام حسنه؛

بخشش قاتل جوان ۱۹ ساله توسط اولیای دم در میناب

اولیای یک جوان بیگناه در روستای دهوی میناب بعد گذشت از 5 سال و هفت ماه از خون فرزندشان در گذشتند و به قاتل فرزندشان رضایت دادند.

به گزارش میناب جنوب، پنج سال پیش بود که حسین سالمی یک از بچه های جوان روستای دهو به امر مادرش از درب منزل برای خرید مایحتاج خانواده با موتورسیکلتی که داشت حرکت کرد اما در کنار سوپر مارکت محله به قصد تماشای نزاع و درگیری چند جوان از هم محله ای های خودش سوار بر موتور به نظاره نشست اما اجل نگذاشت رضا وسایلی که خریده بود به مادرش باز گرداند. درگیری جوانان هم محله ای باعث شد تا یکی از هم محله ها سنگی را به قصد برخورد به دیگری پرتاب کند اما اجل سنگ را به سمت رضا روانه می کند و بعد از برخورد سنگ بر سر رضا بلافاصله باعث مرگ این جوان ۱۹ ساله می شود. در این درگیری که حسین بی تقصیر بود و در این دعوا نقشی نداشت توسط نیروهای مردمی قاتل را شناسایی و بلافاصله توسط مراجع قانونی دستگیر و روانه زندان می شود. با گذشت ۵ سال از زندانی شدن قاتل حسین با هویت «ر -ص » باعث شد تا پدر وی در غم زندانی شدن فرزندش مریض شود و دائم در غم سرگذشت فرزندش به فکر فرو رود و امراض بر وی مسلط شود و نتواند ادامه حیات بدهد. مادر رضا برای آزادی فرزندش و طلب عفو و بخشش و گرفتن حاجت به مرقد امام رضا(ع) سفر کرده بود اما در یک اقدامی حسنه اولیای دم نگذاشتند داغ غم مرگ فرزند بر دل خانواده ای در روستای دهو تکرار شود و از خون فرزندشان گذشتند تا مهر آزادی از زندان بر سند قاتل ازسوی مراجع قانونی زده شود. «ر-ص »با گذشت ۵ سال و هفت ماه از سپری کردن حبس در حالی به خانه بازگشت که پدرش در فراق وی دار فانی را وداع کرده بود و فقط توانست در مراسم تدفین و تشییع پیکر پدر حاضر شود. مادر حسین از زیارت امام رضا تازه برگشته بود که شاهد حضور فرزندش بعد از ۵ سال و فوت شوهر میشود مادری که این بار نه می دانست گریه کند و نه خوشحال شود. روستای دهو با جمعیت ۴ هزار نفری در ۱۹کیلومتری مرکز میناب قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اتحاد تیاب در هفته وحدت

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-09:11 ق.ظ

به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص)؛

همایش پیاده روی خانوادگی در دهستان بندر تیاب برگزار شد

اهالی شیعه و سنی روستای بندرتیاب به نشانه وحدت و استکبار ستیزی 2 کیلومتر از ساحل بندر زیبای روستای تیاب پیاده رفتند.

به گزارش میناب جنوب، صبح روز شنبه بیست و هفتم آذرماه مصادف با سالروز ولادت حضرت نبی مکرم اسلام(ص) همایش پیاده روی خانواده در روستای بندر تیاب به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت با حضور شیعه و سنی های ساکن در بندرتیاب برگزار شد. اهالی شیعه و سنی روستای بندرتیاب به نشانه وحدت و استکبار ستیزی ۲ کیلومتر از ساحل بندر زیبای روستای تیاب پیاده رفتند و در ادامه با برگزاری مسابقه ماهیگیری خانواده در خور بندر تیاب توانایی خود را در صید ماهی به نمایش گذاشتند وهفته وحدت را گرامی داشتند. تقی نژاد دهیار روستای بندرتیاب در حاشیه برگزاری این همایش در گفتگو با میناب جنوب هدف از برگزاری همایش پیاده روی وحدت و انسجام شیعه و سنی در رونق و توسعه ورزش های همگانی در بندرتیاب عنوان کرد. دهیار ئهستان بندرتیاب میناب گفت: همایش و مسابقه بزرگ پیاده روی خانوادگی به همت فرهنگی اجتماعی سپاه میناب و اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد و اهالی بندرتیاب با پیام شهر سالم مسیر تعیین شده پیاده روی را طی کردند. . وی وحدت را شاکله موفقیت و گشودن درهایی از پیشرفت و موفقیت ها بر یک جامعه اسلامی برشمرد و بیان داشت: اهالی شیعه و سنی بندرتیاب در این همایش ایستادگی،وحدت و انزجار از استکبار جهانی را به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که در همه زمینه ها رای پیشبرد انقلاب صابت قدم خواهند بود. در پایان این مراسم از شر کت کنندگان برتر در این همایش پیاده روی با اهدای جوایز تقدیر شد. لازم به ذکر است؛به دلیل جذر و مد دریا برگزاری مسابقه ماهیگیری خانوادگی در این دهستان به روز دیگری موکول شد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشنواره مسابقات فوتسال جنوب شرق کشور

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-08:10 ق.ظ

تیم مقاومت میناب قهرمان جشنواره مسابقات فوتسال جنوب شرق کشور شد

از سری مسابقات فوتسال جام قهرمانی بسیج جنوب شرق کشور با قهرمانی تیم مقاومت میناب در میناب به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میناب جنوب، جشنواره مسابقات فوتسال بسیج جنوب شرق کشور با حضور هشت تیم شرکت کننده از استانهای اصفهان، یزد، کرمان، فارس،هرمزگان،سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویر احمد در شهرستان میناب به مدت 2 روز به کار خود پایان داد. در ادامه این بازی ها دو تیم سیستان و بلوچستان و نماینده های استان کرمان با شکست رقبای خود به مرحله نیمه نهای راه یافتند که در ادامه این تیم سیستان وبلوچستان بود که با شکست 5 بر3 از سد حریف کرمانی خود بگذرد و عنوان مقام سومی این جشنواره رااز آن خود کند. در مرحله فینال این مسابقات دو تیم نماینده های هرمزگان و تیم اصفهان در حالی به مصاف هم رفتندکه در بازی قبل تیم مقاومت بسیج میناب تنها نماینده استان هرمزگان توانسته بود با نتیجه 2 بر صفر این تیم را مغلوب خود کند. مرحله فینال در حالی توسط داور مسابقه آغاز شد که دو تیم هرمزگان و اصفهان با یک بازی تماشایی نیمه اول به تساوی رضایت دادند و با آغاز نیمه دوم تیم مقاومت بسیج میناب در یک تغییر تاکتیکی توانست 1 گل درون دروازه حریف اصفهانی خود کند و با نتیجه 1 بر صفر به عنوان مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یابد. گفتنی است تیم های اول تا دوم این مسابقات به مرحله بعد که در بهمن ماه امسال در تهران برگزاز می شود اعزام خواهند شد. اختتامیه این مسابقات با حضور مسئولین نظامی، مسئولین ادارات و نهادهای مستقر در شهرستان میناب برگزار شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جوانان میناب قربانی بسته های ناس و تنباکو

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:جمعه 26 آذر 1395-01:25 ب.ظ

مسئولین اقدام کنند؛

جوانان میناب قربانی بسته های سبز ناس و تنباکو

جوانان مینابی در نبود اشتغال و بیکاری به مصرف ناس و تنباکو گرایش برده اند و این مسئله یک آسیب جدی است که مسئولین از آن بی خبر هستند .

به گزارش میناب جنوب،این روزها در کوچه و محله شهرستان میناب که گذر می کنید با جوانانی روبرو می شوید که دائم پلاستیک های سبز و سیاه رنگی در دست دارند و با گذاشتن مواد داخل پلاستیک در دهان شروع به پرتاب آب دهان خود نموده و یک چهره نازیبایی را در شهر بوجود آورده اند.

استقبال جوانان مینابی از ناس و تنباکو در پس بیکاری و نبود اشتغالزایی دراین شهرستان تا حدی است که اکثر خانواده ها در کنار مصرف آن به خرید و فروش آن مبادرت می ورزند و یک شغلی با درآمد خوب برای خود دست و پا کرده اند به طوری که حتی در سوپر مارکت و ابزار فروشی ها نیز فروش تنباکو رایج است. برخی از جوانان این شهرستان برای گریز از ناآرامی‌های روحی و احساس آرامش فکری و روانی به ناس و تنباکو به عنوان یک منبع آرامش روی می‌آورند و گمان می‌کنند که واقعا ناس یک عامل آرام‌بخش است و برخی دیگر بعنوان یک فرهنگ آن را پذیرفته اند و بدون اطلاع از آسیب های جدی آن همچنان بعنوان یک مصرف کننده فعال هستند.

دسترسی آسان به دخانیات، عدم اطلاع ‌رسانی در مورد عواقب اعتیاد، اشاعه کشت توتون، شلوغی بازار فروش ناس و تنباکو در شهرستان میناب مهمترین معضلی است که اکثر جوانان بیکار این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می کنند . اشتغال زایی و ایجاد تفریحات سالم برای جوانان مینابی از مهم‌ترین راهکارها جهت جلوگیری از شیوع مصرف ناس و تنباکو است که متاسفانه مسئولین ازکنار آن به راحتی می گذرند. گرایش و استقبال جوانان مینابی از بسته های سبز ناس و تنباکو تا حدی است که فرزندان یک خانواده درکنار اعضای خانواده بدون هیچ نگرانی و دغدغه ناس مصرف می کنند و بعنوان افراد باکلاس خود را در جامعه انگشت نما می کنند بدون اینکه بخواهند از طرف پدر خانواده یا مسئولی مورد مواخده قرار بگیرند. بیش ۷۰ درصد ازافرادی که گرایش به مصرف ناس و تنباکو دارند تمایل به مواد مخدرسنگین‌تراز قبیل تریاک، هرویین و غیره پیدا می‌کنند و این یک معضل بزرگی است که خانواده ها به آن بی اهمیت شده اند. طبق مشاهدات انجام شده اکثر دانش آموزان و دانشجویان شهرستان میناب به مصرف کردن ناس و تنباکو گرایش دارند و نه تنها پسران جوان از ناس و تنباکو استقبال زیادی می کنند بلکه در بین زنان و دختران نیز این مورد به ندرت مشاهده می شود.

برخورد جدی مسئولین زیربط می تواند تا حدودی ورود جوانان به سمت و سوی معضل اجتماعی مصرف ناس و تنباکو را کاهش دهد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایشگاه سوغات و هدایای مناطق مختلف کشور در میناب گشایش یافت

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:جمعه 26 آذر 1395-12:36 ب.ظ

نمایشگاه سوغات و هدایای مناطق مختلف کشور در میناب گشایش یافت

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میناب از آغاز نمایشگاه بزرگ سوغات و هدایای مناطق مختلف کشور به میزبانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش میناب جنوب،سید احمد عدنانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میناب از آغاز نمایشگاه بزرگ سوغات و هدایای مناطق مختلف کشور به میزبانی میناب خبر داد و گفت: این نمایشگاه در راستای معرفی فرهنگ و سنن غنی شهرستان به میزبانی میناب دایر شده است تا فرهنگ دیرین این شهرستان را هرچه بیشتر به مردم کشور معرفی نماید. وی افزود: این نمایشگاه دارای ۲۹۰ غرفه است و فروشندگان این نمایشگاه از ۱۷ استان کشور در میناب حضور دارند. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میناب اضافه کرد: ۲۵ درصد از غرفه‌داران این نمایشگاه را بومیان منطقه تشکیل می‌دهند و ۴۰ رسته صنفی در این نمایشگاه فعالیت دارند. عدنانی اضافه کرد: در این نمایشگاه صنایع دستی، ظروف، کالاهای خواب، پوشاک، ادویه‌جات، کیف و کفش، خشکبار، لوازم آرایشی، بهداشتی و محصولات فرهنگی عرضه می‌شود. وی بیان داشت:در این نمایشگاه کالاها ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزان‌تر نسبت به بازار عرضه می‌شود و از امروز به مدت ۱۰ روز در شهرستان میناب دایر است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهرک صنایع دستی و گردشگری در میناب راه اندازی می شود

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:جمعه 26 آذر 1395-11:14 ق.ظ

مسئول بازرسی اداره صنعت،معدن و تجارت استان هرمزگان:

شهرک صنایع دستی و گردشگری در میناب راه اندازی می شود

مسئول بازرسی اداره صنعت،معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: صنعت گردشگری میناب با اولویت ترویج صنعت بومی و محلی توسعه می بابد.

عبدالرضا پیروی منش مسئول بازرسی اداره صنعت،معدن و تجارت استان هرمزگان در حاشیه بازدید از دست ساخت های سفال گلی از تنها ترین سافلگر روستای حکمی میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: صنعت گردشگری شرق هرمزگان در شهرستان میناب نیازمند فراهم سازی زیر ساخت و تبلیغات گسترده با هدف ترویج فرهنگ بومی ومحلی توسعه و گسترش می یابد. مسئول بازرسی صنعت،معدن و تجارت استان هرمزگان افزود: توسعه صنعت گردشگری در شهرستان میناب نیازمند گردآوری طرح توجیهی برای جذب سرمایه گذار با هدف اشتغال پویا و متناسب با ظرفیت و بکارگیری نیروی انسانی می یابد. وی اظهار داشت: صنعت سفالگری بعنوان یکی از صنعت های بومی ومحلی در جامعه رو به فراموشی است و همه باید در جهت رونق و به روز بودن ساخت و تولید این فرهنگ بومی تلاش کنیم. پیروی منش از گشترش حوزه صنعت سفالی و گردشگری شهرستان میناب با هدف راه اندازی شهرک صنعت تولید سفال گلی در شهرستان میناب خبرداد. لازم به ذکر است قبل از این معاون وزیر صنعت و معدن کشور نیز از این مکان بازدید کرده است و طی روزهای آینده نیز به روستای حکمی سفر خواهند کرد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جاده تیاب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:یکشنبه 21 آذر 1395-01:19 ب.ظ

مسئولین اقدام کنند؛

غبار بی تدبیری بر پرونده محورترانزیتی میناب تیاب با وعده های توخالی شهرستان میناب با گذشت عمر دولت ها همچنان نیازمند دستان مهربانی است که غبار مشکلات را از پرونده راکد پروژه ساخت محور ترانزیتی میناب –تیاب بزداید.

به گزارش میناب جنوب، از آنجایی که طی امسال و سالیان قبل پروژه های مختلفی توسط دولت مردان در شهرستان میناب افتتاح وکلنگ پروژه های دیگری به زمین زده شد اما اولویت های اساسی و زیر ساختی در این شهرستان به فراموشی سپرده شده است. گاهی مقدار کمی از پروژه های مغفول مانده در آستانه مناسبت های خاص مرمت و بهسازی صورت می گیرد ولی به فاصله کم رها می شود و این کار بطوری متوالی در آستانه نزدیک شدن به انتخابات تکرار می شود به طوری که محور ارتباطی و ترانزیتی میناب به بندر تیاب از این قاعده مستثنی نیست. مسئولین وعده های زیادی پیرامون افتتاح این پروژه مبنی بر اینکه پروژه محور ارتباطی و ترانزیتی میناب به تیاب در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد سخن گفته اند اما در پس این وعده ها نافرجام بودن این محور راتباطی به دلیل عدم برنامه ریزی حل این معضل نیازمند دستان و همت بلند مسئولان می باشد. پروژه ای که با داشتن چندین پل در حاشیه خیابان نیمه کاره رها شده و باریکی محور راه ارتباطی میناب به سمت تیاب باعث بوجود آودن سوانح و آسیب های جدی به موتور سوارن و راننده های کامیون بعنوان یک کابوس برای راننده ها مطرح شده است. علیرضا پاکدامن فرماندارسابق شهرستان میناب در بازدید از اهالی روستای حکمی مبنی بر احداث راه ارتباطی این روستا گفت: با توجه به پیگیری های با استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی داشته ام درسال ۹۵ شاهداجرای عملیات احداث بزرگراه میدان دفاع مقدس تا بندرتیاب خواهیم بود. در پس وعده های توخالی ،این مردمان بیگناه روستاهای حاشیه محور ترانزیتی میناب به بندرتیاب هستند که با وجود کانال های نیمه رها شده و راه خاکی حاشیه محور متحمل رنج های زیادی شده اند و از مسئولین تقاضا دارند هر چه سریعتر نسبت به اصلاح و اجرای عملیات ساخت این محور داشته باشند. حفر و بتون ریزی های بدون اسکلت بدنی پل های حاشیه خیابان بدون نظارت و کار کارشناسی شده توسط پیمانکاران یک معضل جدی در طول محور است که بدلیل عرض کم خیابان و حاشیه خاکی باعث افتادن احشام و حتی موتورسیکلت با سرنشین به داخل این پل ها می شود. ازآنجایی که محور میناب به بندرتیاب یک محور ترانزیتی با ترافیک بالای تردد وسائل نقلیه سبک و سنگین در طول روز بشمار می آید مسئولین باید اقدام جدی تری نسبت به اجرای عملیات ساخت و بازسازی این محور داشته باشند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هندوانه ی یلدا از هرمزگان می آید

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 15 آذر 1395-06:21 ب.ظ

آغاز برداشت هندوانه پاییزه از اراضی هرمزگان

مدیر زراعت کشاورزی هرمزگان اظهار کرد:سطح زیر کشت هندوانه پاییزه در استان هشت هزار هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح از اراضی، 200هزار تن محصول برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید رضا امیری زاده ، مدیر زراعت کشاورزی هرمزگان با اشاره به آغاز برداشت هندوانه پاییزه در استان گفت:هندوانه پاییزه هرمزگان با هدف تامین هندوانه شب یلدا در کشور تولید که زینت بخش سفره شب یلدای ایرانیان می شود. وی افزود: سطح زیر کشت هندوانه پاییزه در استان هشت هزار هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح از اراضی، 200هزار تن محصول برداشت و روانه بازار های هدف شود. مدیر زراعت کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: به دلیل رعایت اصول فنی و کنترل به موقع آفات و بیماری ها، تولید امسال نسبت سال قبل 20درصد افزایش خواهد داشت و در شهرستانهای میناب ، جاسک و رودان از مناطق مهم تولید هندوانه پاییزه در استان هستند. امیری زاده خاطرنشان کرد: محصولات تولید شده علاوه بر تامین نیاز استان به استانهای تهران ، اصفهان و فارس فرستاده می شود و برداشت هندوانه پاییزه از اواسط آذرماه شروع وتا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

میدان وقف در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 15 آذر 1395-06:13 ب.ظ

میدان وقف به جمع ۶ میادین میناب پیوست

به مناسب گرامیداشت هفته وقف در میناب میدان وقف در این شهرستان کلنگ زنی شد.

به گزارش میناب جنوب، میدان وقف شهرستان میناب با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و مسئولین شهرستانی در هفته وقف کلنگ زنی شد. میدان وقف در شهرستان میناب با مساحت۷۱۰ متر مربع، حجم مخلوط ریزی ۳۶۰ متر مکعب،مساحت حوضچه(فواره) ۳۱۰ متر مربع، سنگفرش پیاده رو ۱۲۰ متر مربع،خاک باغچه ۱۶۰ مترمکعب،فضای سبز ۲۸۰ مترمربع و ارتفاع المان ۷٫۵ متری در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد. میدان وقف در ابتدای خیابان درب اصلی بازچه سنتی پنجشنبه بازار میناب ساخت و در آنیده نزدیک شهرستان میناب ۷ میدانه می شود. شهرستان میناب قبل از این دارای ۶ میادین به نام های میدان استقلال،امام رضا(ع) ،انقلاب،دفاع مقدس،۲۲ بهمن،میدان رسالت بود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صنایع دستی میناب در ترکیه

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:دوشنبه 15 آذر 1395-05:16 ب.ظ

گفتگوی تلفنی از شهر آنکارا در ترکیه

برای نهمین سال متوالی؛ مارکوپولوی صنایع‌دستی کشور، صنایع‌دستی میناب را به ترکیه برد

ناصر رهسپار هنرمند مینابی نهمین حضور خود را در فستیوال آنکارا ترکیه رقم زد و حضور خود را در فستیوال‌های جهانی دورقمی کرد.

مارکوپولوی صنایع‌دستی کشور در گفتگوی تلفنی از ترکیه با خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، گفت: بعد از نمایشگاه آنکارا در فستیوال‌های ترکیه و افریقای جنوبی شرکت خواهم نمود تا صنایع‌دستی هرمزگان و میناب را به دنیا معرفی نمایم.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زخم فروچاله ها بر پیکر میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:شنبه 13 آذر 1395-10:40 ب.ظ

زخم فروچاله ها بر پیکر میناب نیازمند تدابیر اُرژانسی است/۳۰ روستا زیر تیغ فروچاله

امروزه بارش باران و برف در سایر شهرستان ها خوشحالی مردم را برانگیخته است اما از طرفی مردم میناب با عمق فروچاله ها دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش میناب جنوب، زخم فروچاله ها به وسعت دشت میناب این روزها در حال شدت گرفتن است بطوری که مسئولین زیادی برای یافتن مرحمی برای این زخم نهفته به میناب سفر کردند، جلسه و نشست های زیادی پیرامون وضعیت بحرانی دشت میناب گرفتند اما تا کنون مرحمی برای عمق فروچاله ها پیدا نشده است. این درحالی است که جوانان این شهرستان طومار نوشته ای با امضای هزاران مینابی دارای دغدغه وضعیت دشت میناب تهیه و به نهادهای زیربط ارسال نمودند اما تا کنون از شدت عمق فروچاله ها کاشته نشده بلکه روز به روز به دور از چشمان مسئولین و مردم در حال پیشروی هستند بطوری که بیش از ۳۰ روستا با این بحران دست و پنجه نرم می کند. پیشروی فروچاله ها یک وضعیت فوق بحرانی را بر دشت میناب بوجود آورده به طوری که هر لحظه ممکن است خانه های مسکونی را در روستاهای این شهرستان در کام خود ببلعد و خطرات غیر قابل جبرانی را برای ساکنین بوجود آورد.

زخم های عمیق به عمق نخل های سربه فلک کشیده دیار مردمان آفتاب و زحمت کشان این شهرستان که روزی در آمد مردمان روستاها از محصولات زراعی و شیره خرما به فراوانی نخل های سرسبز تامین می شد امروز شاهد کوچ روستائیان به مراکز شهرها هستیم. روستاهایی مثل گورزانگ، محمودی، باغگُلان ، تم بلوچان ، نصیرایی ، تالار ، تمبانو ، چلوگاومیشی ، تم بساط ، تم گوهر ، کناران ، میر آباد ، کلو ، کلیبی ، سرباران و کلنتان که روزی قطب تولید محصولات باغی و زارعی بودند امروزه در پس بی تدبیری های مسئولین زیر تیغ فروچاله ها نیازمند تدابیراُرژانسی هستند. تخریب روز افزون منابع طبیعی و محیط زیست میناب، زندگی مردم در روستاهای این شهرستان را با خطر جدی روبرو کرده که می طلبد مسئولین امر توجه جدی برای رفع این مشکل داشته باشند و روستاها را از این وضعیت اضطراری رها سازند. نابودی معیشت مردمان زحمتکش میناب در گرو دریافت حقوق های نجومی یا هزینه کردهای غیر ضروری نیازمند تشکیل کمیته فوق بحرانی برای رفع بحران فروچاله ها در شهرستان میناب است.

یادداشت: موسی زاهدی


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیراندازی به سمت مغازه دار در میناب

نویسنده :آنامیس نیوز
تاریخ:شنبه 13 آذر 1395-10:35 ب.ظ

تیراندازی اراذل با اسلحه شکاری به مغازه دار مینابی

تیر اندازی به قصد اخاذی مغازه دار روستای دهوی میناب را روانه اتاق عمل کرد.

محمد اسلامی دهیار روستای دهو از توابع شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب گفت: ساعت ۱بامداد امشب تعداد دونفر از اراذل و واوباش با حضور در سوپر مارکت امیر در روستای دهو اقدام به تهدید و اخاذی می کنند که در همین حین با مقاومت و درگیری صاحب مغازه روبرو می شوند. وی افزود: وقتی اراذل از هدف خود ناکام می شوند اقدام به زدن اسپری و پس از زدن کنترل در و فرار صاحب مغازه با اسلحه سوزنی اقدام به تیراندازی می کنند که ساجمه از ناحیه کتف و پا به امیر زاهدی اصابت می کند و بلافاصله از صحنه متواری می شوند. دهیار دهو اظهار داشت: مصدوم بلافاصله توسط اهالی روستا به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب انتقال داده می شود و برای مداوا به اتاق عمل جهت جراحی ارجاع داده می شود. اسلامی خاطر نشان کرد: افراد مرتکب این جرم شناسایی شده اند و سیر مراحل قضایی برای دستگیری آنها با مراجع قانونی در حال مکاتبه می باشد. روستای دهو با جمعیتی بالغ بر ۴۰۰۰ نفر در ۱۷کیلومتر از مرکز شهرشتان میناب واقع شده است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


Admin Logo
themebox Logo